Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Złote dziewczyny z wodzisławskiego mirażu!

  • Dodano: 2015-04-14 09:15, aktualizacja: 2015-04-15 10:45
Zespół Taneczny Miraż, prowadzony przez Ryszarda Kozłowskiego i Lenkę Brečkovą, od lat należy do najlepszych polskich formacji tanecznych, zdobywając czołowe lokaty podczas imprez mistrzowskich w kraju i za granicą (np. 4 miejsce podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w niemieckiej Riesie). Biorąc pod uwagę wcześniejsze sukcesy „Mirażówek”, można było liczyć na ich dobry występ podczas Mistrzostw Polski, jednak Szczecin okazał się bardziej przyjaznym miejscem dla wodzisławskiej grupy tanecznej niż można było oczekiwać.
 
3Już pierwszego dnia mistrzostw Iza Rosmus zwyciężyła w bardzo silnie obsadzonej kategorii show dance juniorów, gdzie pokonała ponad 100 konkurentek i sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski. W sobotę sukcesy odnosiła przede wszystkim grupa dzieci do lat 11, które rozpoczęły od złotego medalu całej formacji, by następnie dołożyć osiągnięcia indywidualne w postaci srebrnego medalu Emilii Sopyły (solo show dance) i medale w kategorii duetów (srebro Sopyła/Krzyształa oraz brąz Halfar/Mołdrzyk). Na podsumowanie dnia, kolejne srebro dołożył duet juniorski – Ania Szebesta/Iza Rosmus. Medalowe zdobycze Mirażu zwieńczył kolejny srebrny medal, który w niedzielę, ostatniego dnia Mistrzostw, zdobyła mini formacja show dance dzieci.
 
Występ formacji nagrodzonej złotym medalem można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/pages/Mira%C5%BC-Wodzis%C5%82aw-%C5%9Al%C4%85ski/1495143720717196?ref=hl
 
Tak znaczące sukcesy nie byłyby jednak możliwe bez wielu godzin spędzonych na treningach z wymagającymi instruktorami – zajęcia turniejowej formacji tanecznej odbywają się 4 razy w tygodniu, do tego dochodzą treningi indywidualne, duety oraz mini formacje. Poza zajęciami typowo tanecznymi, „Mirażówki” uczestniczą w zajęciach baletowych oraz akrobatycznych. Łączenie obowiązków szkolnych z zaangażowaniem w treningi, obozy i wyjazdy na imprezy mistrzowskie nie jest łatwe, jednak wysiłek i determinacja włożone w przygotowania pozwalają tancerkom z Mirażu rywalizować na najwyższym poziomie nie tylko w kraju, ale i za granicą, podczas imprez rangi Mistrzostw Świata i Europy.
 
„Złota formacja” dzieci wystąpiła w składzie: Brzoza Martyna, Halfar Zuzanna, Mołdrzyk Marta, Nowak Antonina, Sopyła Emilia, Stec Nina, Zalewska Wiktoria, Skrodzka Julia, Wolny Julia, Swoboda Antonina, Krzyształa Emilia, Matera Żaneta, Olejniczak Kinga, Witebska Marta, Juszczyk Anna, Michalska Julia, Ptaszyńska Wiktoria, Rak Julia, Erban Wiktoria, Dąbrowska Nicola, Sikora Martyna.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.