Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

11-letni rowerzysta stanie przed sądem. Wypadek na Trzech Wzgórzach

  • Dodano: 2024-05-02 15:00

Wodzisławscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie RPR "Trzy Wzgórza" w Wodzisławiu Śląskim. Według wstępnych ustaleń 11-letni rowerzysta zjechał ze schodów wprost na 25-letniego rolkarza. Nierozważny rowerzysta będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Kolizja młodych sportowców 

30 kwietnia br. po godzinie 20 wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku, do którego doszło na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 11-letni rowerzysta zjeżdżając ze schodów wjechał w tor jazdy 25-letniego mężczyzny poruszającego się na rolkach po drodze dla rowerów. W wyniku tego zdarzenia obaj uczestnicy doznali obrażeń ciała i zostali hospitalizowani. Mundurowi ustalili ponadto, że rowerzysta miał na głowie kask ochronny i posiadał kartę rowerową. Zarówno chłopiec, jak i mężczyzna byli trzeźwi.

Wodzisławscy policjanci będą teraz wyjaśniali szczegóły i okoliczności tego wypadku. 11-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Apelujemy o zachowanie ostrożności, zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu drogowego. Rodziców i opiekunów prosimy o regularne przypominanie najważniejszych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym swoim pociechom. Wspólnie dbajmy, aby było bezpiecznie. Apelujemy także o używanie kasku bezpieczeństwa! - Policja w Wodzisławiu Śląskim 


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również