Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Warsztaty z kaligrafii w Wodzisławiu Śląskim już 27 kwietnia!

  • Dodano: 2024-04-10 13:45

Zajęcia kaligrafii, zaplanowane w dniu 27 kwietnia o godz. 10:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury, będą okazją do pracy dwoma technikami. Pierwsza, to brush lettering, zwana też kaligrafią pędzelkową, która pozwala na uzyskanie pięknych linii o różnej grubości, co nadaje napisom niepowtarzalnego charakteru. Metoda ta jest często wykorzystywana do tworzenia projektów dekoracji oraz prac DIY. Druga dotyczy pisania stalówką ściętą w stylu foundational, którego opanowanie ułatwia naukę większości innych krojów pisma.

Tempo i nauka dostosowane do Ciebie

Nauka będzie przebiegać według indywidualnego tempa i stopnia zaawansowania. Osoby początkujące poznają podstawy związane z trzymaniem i prowadzeniem narzędzia oraz elementami liter, a stali uczestnicy będą mogli kontynuować naukę od momentu, na którym skończyli poprzednim razem.

Ostatnie 20-30 minut spotkania uczestnicy poświęcą praktycznemu wykorzystaniu poznanych zasad kaligrafii i tworzeniu przepisu na wiosenną sałatkę. Będą mieli możliwość skorzystania z wzorników z nazwami wiosennych warzyw i owoców.

Nie musisz nic ze sobą zabierać

Dwugodzinne warsztaty poprowadzi Monika Kruczek, polonistka, miłośniczka kaligrafii i projektowania graficznego. Uczestnicy spotkania otrzymają wszelkie niezbędne narzędzia pracy - karty ćwiczeń z liniami pomocniczymi oraz materiały piśmiennicze.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 45 zł. Zapisy przyjmowane są do 22 kwietnia 2024 r. pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 wew. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.

Warsztaty z kaligrafii w Wodzisławiu Śląskim już 27 kwietnia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również