Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Uroczyste obchody Konstytucji 3 Maja w Wodzisławiu Śląskim

  • Dodano: 2024-05-06 09:15

W sobotę w Wodzisławiu Śląskim odbyły się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i 103. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim reprezentował jego I Zastępca, nadkom. Adam Marekwica. Mundurowi wzięli udział w obchodach oraz czuwali nad ich bezpiecznym przebiegiem.

Podwójne obchody 

Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny. Następnie z kościoła Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim wszyscy uczestnicy przeszli na Plac Wojciecha Korfantego, gdzie pod Pomnikiem Powstańców Śląskich odbyły się uroczystości związane ze 103. rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego.

Podczas uroczystych obchodów  Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim reprezentował jego I Zastępca, nadkomisarz Adam Marekwica. W uroczystościach wzięli również udział samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji, organizacji społecznych oraz szkół. W czasie uroczystości odegrano hymn państwowy, a następnie po wciągnięciu na maszt flagi państwowej i okolicznościowych przemówieniach, pod pomnikiem złożono kwiaty.

Uroczyste obchody Konstytucji 3 Maja w Wodzisławiu Śląskim/ fot. KMP Wodzisław


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również