Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Tyran zatrzymany za przemoc domową nad swoją żoną!

  • Dodano: 2024-07-09 12:00

Gorzyccy policjanci zatrzymali 77-latka podejrzanego o stosowanie przemocy domowej. Mężczyzna od 10 lat znęcał się nad żoną, bił ją, kopał, groził śmiercią i gwałcił. Usłyszał prokuratorskie zarzuty znęcania się nad żoną i zgwałcenia, na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Od lat znęcał się nad żoną

Policjanci Komisariatu Policji w Gorzycach prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim śledztwo w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się przez 77-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego nad 72-letnią żoną i jej zgwałcenie. Domowy oprawca został zatrzymany przez policjantów pod koniec czerwca. W tym dniu mężczyzna swoją agresję skierował na interweniujących wobec niego ratowników medycznych, którzy wezwali na miejsce policję.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 77-latkowi prokuratorskich zarzutów znęcania się nad żoną i zgwałcenia jej, a także znieważenia ratowników medycznych i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Policjanci apelują

Jeśli jesteś ofiarą przemocy, pozwól sobie pomóc. Nie czekaj biernie, aż „wszystko minie”. Zacznij działać i zwróć się po pomoc do Policji i ośrodków wsparcia.
Jeśli wiesz o problemie przemocy wobec innych, reaguj - nie bądź obojętny. Każdy Twój sygnał może zatrzymać przemoc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również