Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Kolejna edycja akcji "Jak dobrze Cię widzieć" w Wodzisławiu Śląskim

  • Dodano: 2023-10-26 11:45

Wczoraj wieczorem została przeprowadzona kolejna akcja w ramach kampanii "Świeć przykładem. Noś odblaski.". Policjanci z wodzisławskiej drogówki wspólnie z pracownikami Starostwa Powiatowego zachęcali do korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych, również w terenie zabudowanym. Ponieważ warto dać szansę kierowcy, aby cię zauważył.

Akcja profilaktyczna w Wodzisławiu Śląskim

Wczoraj wieczorem, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wodzisławiu Śląskim, w tym Zastępca Naczelnika podkomisarz Adrian Winiarski wspólnie z urzędnikami ze Starostwa Powiatowego przeprowadzili akcję profilaktyczną pod nazwą "Jak dobrze cię widzieć". W ramach kampanii profilaktycznej "Świeć przykładem. Noś odblaski.", w rejonie ulicy Bema w Rydułtowach zachęcali pieszych do korzystania z elementów odblaskowych. Jak się okazało, piesi zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, aby być widocznym. Przede wszystkim noszenie odblasków daje szansę kierowcy, aby nas zauważył. Mały odblask może uratować nam życie. Tego wieczoru wielu pieszych otrzymało odblaskowe gadżety: zawieszki, kamizelki oraz torebki. Wszystkie osoby, które tego wieczoru nas odwiedziły, byli zdania, iż jest to bardzo fajna inicjatywa. Obiecali nam, że dla swojego bezpieczeństwa będą korzystali z tych odblasków. A ty? Jesteś widoczny? To super. Dobrze cię widzieć!

Korzystanie z elementów odblaskowych jest obowiązkowe dla pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Wodzisławska Policja zachęca do korzystania z odblasków zawsze, nie tylko po zmroku i w warunkach słabej widoczności. Sami możemy mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo. Zadbajmy o nie wspólnie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również