Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jak wybrać tort na chrzest?

  • Dodano: 2020-12-09 10:45

Chrzest to najważniejszy obrzęd w kulturze katolickiej. Młody człowiek zostaje przypisany do społeczności chrześcijańskiej i choć nie pamięta tego wydarzenia, jest ono często jednym z ważniejszych w jego życiu. Chrzest od zawsze był okazją do spotkania w rodzinnym gronie nie inaczej jest również teraz. Chrzest obok komunii odgrywa istotną rolę w terminarzu świąt rodzinnych. Pomimo mniej hucznego obchodzenia uroczystości niż jest to w przypadku pierwszej komunii, gości się rodzinę i przyjaciół w domach, a na stole często pojawia się tort. Jak taki tor powinien smakować i wyglądać? Czy dla dziewczynek i chłopców tworzy się osobne torty? Sprawdźmy odpowiedzi na te pytania.

Ładny Tort na chrzciny

Przyjęło się, że tort na chrzest powinien być barwy białej. Wynika to z rozumienia koloru białego jako synonimu czystości, dobra i niewinności. Tradycyjne białe torty zdobione są akcentami różu lub błękitu, zależnie od płci dziecka. Najczęściej na tortach pojawiają się niewielkie lukrowane buciki oraz napis “Chrzest Święty” wraz z imieniem dziecka. Zależnie od wymagań rodziców na torcie mogą pojawić się dodatkowe symbole religijne jak np. krzyż. Większość tortów na chrzciny jest jednopoziomowa, choć zdarzają się również wielopoziomowe realizacje. 

Decydując się na wygląd tortu należy pamiętać, że jest on dodatkiem do uroczystości i dotyczy czysto przyziemnych spraw jak chęć uwiecznienia rodziny na zdjęciu przy torcie aby mieć pewność z jakiej okazji było spotkanie. Prosty i elegancki wygląd jest podkreśleniem podniosłej uroczystości i nie prowadzi do jej zdominowania. Choć zawsze fajnie jest gdy rodzina na drugi dzień rozmawia o tym jak ładny i smaczny był tort.

Tak jak wspomnieliśmy można wybierać między tortami dla chłopców i dziewczynek są oczywiście możliwe do stworzenia torty neutralne. Zwyczajowo torty na chrzest dla dziewczynek zdobione są dodatkami w delikatnych odcieniach różu. Poza zdobieniami, występują również charakterystyczne elementy jak wspomniane buciki czy wstążki i kwiatuszki. 

Chłopcy również nie mogą narzekać na ładne torty, które wyróżniają się w tym wypadku kolorem błękitnym. W tym wypadku widuje się mniejszą ilość kwiatuszków, zastępowane są one serduszkami i smacznymi smoczkami. Oba rodzaje tortów w zdecydowanej większości zdobi imię chrzczonego dziecka.

Najważniejszy jest smak

Nawet najpiękniejszy tort nie zostanie pozytywnie zapamiętany gdy jego smak nie będzi odpowiedni. Co ciekawe ludzie często bardziej pamiętaj smaki i zapachy danych potraw niż sam ich wygląd. Siadając po latach do oglądania zdjęć, gdy Twoje dziecko powie “ale piękny tort, dobrze smakował?” fajnie byłoby móc mu odpowiedzieć, że był przepyszny.

Pewności, że tort będzie smaczny nie ma nigdy, nawet jak samemu się zabierze za jego pieczenie. Jednak można zminimalizować ryzyko decydująć się na zamówienie tortu w renomowanej cukierni posiadającej wiele pozytywnych opinii na temat swoich wyrobów. Torty mogą być dostarczane bezpośrednio pod drzwi co często jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, albo być gotowe do odbioru w cukiernii, w której składało się zamówienie. Wybierając cukiernie, sprawdzaj opinie innych osób w internecie, w ten sposób łatwo można ograniczyć wybór do najlepszych w swoim fachu.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.