Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Weekend w Wodzisławiu Śląskim! Co będzie się działo?

  • Dodano: 2024-07-05 14:00

W Wodzisławiu Śląskim nie ma czasu na nudę. Świadczy o tym chociażby oferta kulturalna i turystyczna przygotowana na nadchodzący weekend. Jakie wydarzenia czekają nas w dniach od 5 do 7 lipca? Zapoznaj się z weekendową ofertą.

piątek, 5 lipca

Dziewięć dzielnic, jedno miasto: Ekopopołudnie na Nowym Mieście w godz. od 16:00 do 19:00 /boisko przy ZSP nr 7, ul. Tysiąclecia 25/

Przed nami trzecie wydarzenie w ramach cyklu "Dziewięć dzielnic, jedno miasto". Spotkamy się na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 (ul. Tysiąclecia 25) podczas wydarzenia "EkoPopołudnie na Nowym Mieście". Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach artystycznych z wykorzystaniem drewnianych odpadów, robienia ekologicznych doniczek, ale także porozmawiać z trenerem personalnym i dietetykiem Tomaszem Majewskim z Fitvision oraz przedstawicielami Straży Miejskiej, czy Policji.

„Pociąg do gier” - rozgrywki planszowe w godz. od 17:00 do 20:00 /Dworzec Kolejowy, ul. Rybnicka 2A/

Brakuje ci pomysłu jak spędzić piątkowe popołudnie? A może po prostu chcesz spędzić kilka godzin z przyjaciółmi, rodziną lub w gronie jeszcze nieznanych Ci ludzi? Mamy na to idealne rozwiązanie. W każdy piątek na wodzisławskim Dworcu Kolejowym odbywa się wydarzenie pn. „Pociąg do gier”, które na pewno urozmaici Ci początek weekendu. Gry planszowe przechodzą prawdziwy renesans, stając się ciekawą i angażującą rozrywką, dlatego warto wziąć udział w tym wydarzeniu.
Sesja gier RPG w godz. od 17:00 do 20:00 /Muzeum w Wodzisławiu Śląskim/

RPG czyli role-playing games to „gry w odgrywanie”, które polegają przede wszystkim na snuciu opowieści. Wakacyjne sesje poprowadzi doświadczony Mistrz Gry Szymon Czerwiński, który przeprowadzi uczestników przez tajemnicze i magiczne meandry wyobraźni.

sobota, 6 lipca

Wodzisławski Ekobazar o godz. 9:00 /Rynek/

Wodzisławski Ekobazar na Rynku to wydarzenie stworzone z myślą o osobach, które cenią sobie naturalne produkty i ekologiczne podejście do życia. W każdą sobotę od godz. 9:00 można tam nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich. Ekobazar swoją premierę miał we wrześniu 2019 roku i spotkał się z pozytywnym odbiorem mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Dzięki temu na stałe wpisał się w kalendarz miejskich wydarzeń.

Zawody Ninja Series Regionals o godz. 8:30 /Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza”/

Zyskujące coraz większą popularność w Polsce i Europie zawody Ninja Series Regionals, oferują uczestnikom możliwość sprawdzenia się na torach o różnym stopniu trudności. Rywalizacja ta dotrze w sobotę, 6 lipca do Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza", gdzie uczestnicy tego wydarzenia zmierzą się z torem przeszkód.

Zwiedź wieżę widokową na Grodzisku w godz. od 12:00 do 18:00 /Baszta Rycerska/

Wszystkich poszukiwaczy przygód, miłośników historii zapraszamy do odwiedzenia prawdziwego skarbu wodzisławskiej ziemi - Wieży Romantycznej. Obiekt jest otwarty do zwiedzania w każdy weekend (soboty i niedziele) w godz. od 12:00 do 18:00.

Wegańska kuchnia społeczna o godz. 15:00 /Dworzec kolejowy, sala konferencyjna/

Kolejna edycja Wodzisławskiej Wegańskiej Kuchni Społecznej odbędzie się w nieco innej niż zwykle odsłonie. Tym razem rozpocznie się od projekcji reportażu "Katastrofa na talerzu" autorstwa Green REV Institute, po której odbędzie się dyskusja na temat weganizmu i praw zwierząt. Po części teoretycznej będzie praktyka, czyli degustacja roślinnych potraw przyniesionych przez uczestników spotkania, które poprowadzi Iwona Kalinowska, weganka, aktywistka, założycielka azylu dla świń "Świnie są fajne".

niedziela, 7 lipca

Wodzisławski Jarmark Staroci w godz. od 8:00 do 14:00 /Rynek/

To wydarzenie skradło serca miłośników historii i unikatowych przedmiotów. Mowa o Wodzisławskim Jarmarku Staroci, który od 2009 roku nieprzerwanie odbywa się na Starówce. Jarmark wpisał się w poczet stałych wydarzeń w mieście.

Ciuch w ruch w godz. od 9:00 do 14:00 - kiermasz odzieży używanej /Centrum Aktywności Społecznej, ul. Styczyńskiego 2/

Celem akcji "Ciuch w ruch" jest poszerzenie świadomości ekologicznej mieszkańców naszego regionu. Kupowanie rzeczy z drugiej ręki jest bardziej ekologiczne, ponieważ unikamy produkcji nowych rzeczy i wykorzystywania zasobów naturalnych potrzebnych do ich wytworzenia. Dlatego wybierając używane produkty, przyczyniamy się do ochrony naszej planety.

Zwiedź wieżę widokową na Grodzisku w godz. od 12:00 do 18:00 /Baszta Rycerska/

Widok z Baszty Rycerskiej bywa zaskakujący. Co można dostrzec z punktu widokowego? Przy dobrej pogodzie oczom ukazują się wschodnie Sudety - opawska część Niskiego Jesionika, pomnik II Wojny Światowej w Hrabyne. Dobrze widoczne są również takie szczyty jak Velky i Mały Roudny. Co ciekawe przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych widoczny jest masyw Pradziada.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również