Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wysoki poziom sportowy zawodników UKS Strzał na Pucharze Polski w biathlonie letnim

  • Dodano: 2024-07-02 14:15

W dniach od 14 do 16 czerwca na Kubalonce rozegrano zawody Pucharu Polski w biathlonie letnim. W zawodach wzięło udział wielu zawodników, w tym sportowcy z UKS Strzał Wodzisław Śląski, którzy do miasta wrócili z aż siedmioma medalami.

Wysoki poziom zaowdników

Pierwszego dnia Pucharu Polski w biathlonie letnim rozegrano biegi indywidualne, gdzie zawodnicy za każdy niecelny strzał, otrzymywali 30 sekund kary.  Zawodnicy wodzisławskiego "Strzału" świetnie poradzili sobie na strzelnicy i zaprezentowali bardzo wysoki poziom biegowy.

Wyniki biegu indywidualnego:

Młodzicy:

2. Piotr Zając,
3. Aurelio Latuszewski,
5. Szymon Mika,
6. Aleksander Kłosok,
13. Dawid Wiewiora,
21.Radosław Zieliński.

Młodziczki:

1. Antonina Oslizlo,
11. Magdalena Oślizło.

Młodziczki mł.:

1. Laura Tomaszewska,
7. Malgorzata Zielińska,
13. Iga Piprek.

Młodzicy mł.:

7. Paweł Wróbel,
21. Alan Majcher,
30. Jakub Dymiński.

Bieg sprinterski

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w biegu sprinterskim. Sportowcy poradzili sobie nie tylko z rywalami, ale i z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Złoto zdobył Aurelio Latuszewski, natomiast 2. miejsce należało do Aleksandra Kłosoka. Młodziczki młodsze uzyskał kolejny świetny rezultat. 3. miejsce zdobyła Laura Tomaszewska.

Prawie na podium

Piotr Zając i Antonina Oślizło otarli się o podium, zajmując bardzo wysokie 4. miejsca. Szymona Mika zdobył 6. miejsce, natomiast Magdalena Oślizło i Dawid Wiewióra - 10. miejsca w swoich kategoriach. Alana Majcher zdobył fenomenalne 12. miejsce, 26. miejsce w tej samej kategorii młodzika młodszego wywalczył Paweł Wróbel, a 32. miejsce Jakub Dymiński. W kategorii młodzik Radoslaw Zieliński zajął 20. miejsce. W kategorii młodziczek młodszych na 16. pozycji uplasowała się Małgosia Zielińska, natomiast na 23. Iga Piprek.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Wodzisław Śląski / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również