Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zaduszki Jazzowe w WCK

  • Dodano: 2020-09-24 06:30, aktualizacja: 2020-09-23 22:20

Już w piątek, 30 października o godzinie 19:00 na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury uznany kwartet w swoim programie sięgnie po standardy jazzowe. 

Doskonałe kompozycje, fantazja muzyczna i artystyczna czułość złożą się na pełen doznań koncert w wykonaniu zespołu Przemysław Strączek Quartet.

Zaduszki Jazzowe w WCK to bez wątpienia wydarzenie, które dedykowane jest koneserom tego muzycznego gatunku, ale i publiczności, która w sztuce docenia subtelność, przestrzeń i ekspresyjność twórców. Zespół, poza odwołaniem do standardów jazzowych, wykona także kompozycje z tegorocznej płyty "Fig Tree", która odbiła się szerokim echem wśród krytyków muzycznych w Polsce i za granicą. To szósty album gitarzysty Przemysława Strączka, składający się z ośmiu autorskich kompozycji. Lider uchwycił w swojej muzyce zarówno magię jazzowej improwizacji, jaki i motorykę jazzowego brzmienia. 

- Zapraszam na koncertowy wieczór, który wypełni muzyka jazzowa w doskonałym wydaniu. Ciekawe kompozycje w wykonaniu wytrawnych muzyków prowadzonych przez Przemysława Strączka z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wymagających wielbicieli jazzu - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury

Zachętą, by uczestniczyć w tej muzycznej uczcie, jest też niewątpliwy talent wykonawców. Na scenie WCK wraz z Przemysławem Strączkiem, jednym z najciekawszych polskich gitarzystów, którego pasja, determinacja oraz harmonia zaprowadziły na światowe sceny wystąpią: Marcin Kaletka, saksofonista, kompozytor oraz pedagog współpracujący ze znanymi postaciami polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej, Piotr Narajowski, doceniony w prestiżowych konkursach jazzowych kontrabasista oraz Patryk Dobosz, perkusista okrzyknięty wirtuozem tego instrumentu, współpracujący z artystami światowego formatu. 

Wieczór spędzony w Wodzisławskim Centrum Kultury w tak znamienitym towarzystwie z pewnością zaliczyć można będzie do niezwykle udanych. Bilety na to wydarzenie w cenie 30 zł dostępne TUTAJ oraz w kasie WCK.

Zaduszki Jazzowe w WCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również