Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Fotowoltaika na dach WCK

  • Dodano: 2020-04-09 11:00

Wodzisławskie Centrum Kultury ogłosiło przetarg na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku. Zadanie realizowane jest w ramach miejskiego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Termin składania ofert upływa 28 kwietnia br.

Przetarg ogłoszony przez placówkę obejmuje dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 40 kW. Powstanie ona z dwóch części, usytuowanych na dwóch z trzech dachów budynku. Na wykonanie zadania przewidziano 90 dni od podpisania umowy. Powierzchnia dachowa do montażu fotowoltaiki wynosi łącznie prawie tysiąc metrów kwadratowych.

To kolejne zadanie inwestycyjne, które rozpoczynamy dzięki środkom pozyskanym przez Miasto Wodzisław Śląski z funduszy unijnych. Po termomodernizacji dachu przyszedł czas na wykorzystanie energii elektrycznej w ramach odnawialnych źródeł energii – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Szczegóły dotyczące przetargu dostępne są na stronie BIP placówki pod adresem: http://bip.wck.wodzislaw-slaski.pl/zamowienia-publiczne/przetarg-nieograniczony-na-dostawe-i-montaz-instalacji-fotowoltaicznej-on-grid-o-mocy-do-40-kw-na-budynku-wodzislawskiego-centrum-kultury/

Po ubiegłorocznej termomodernizacji dachu wraz z przygotowaniem do montażu instalacji fotowoltaicznej i robotami towarzyszącymi, o czym więcej TUTAJ , WCK rozpoczęło kolejną ważną inwestycję. W ostatnich latach placówka przeprowadziła również kilka innych zadań remontowych, w tym przede wszystkim modernizację sali widowiskowej z wymianą foteli, wykonanie odwodnienia części budynku wraz z wymianą nawierzchni wewnętrznego parkingu, remonty sal zajęć i innych pomieszczeń oraz zakup wyposażenia placówki.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Odnawialne źródła energii w budynkach użyteczności publicznej Miasta Wodzisławia Śląskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.