Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. Kierujący pędził 112 km/h w zabudowanym!

  • Dodano: 2023-02-15 06:30, aktualizacja: 2023-02-14 21:18

W sobotę, 11 lutego policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli 27-letniego kierującego volkswagenem, który jechał z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie maksymalna prędkość wynosi 50 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić 2 tys. zł mandatu karnego, do jego konta przypisano również 14 punktów karnych.

W minioną sobotę tuż przed godziną 11, policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej passata. Pojazd poruszał się ul. Matuszczyka w Wodzisławiu Śląskim z prędkością 112 km/h. W tym miejscu dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. 27-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł oraz otrzymał 14 punktów karnych. Mężczyzna na 3 miesiące stracił prawo jazdy.

Przypomina się

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych, która zagraża nie tylko samym kierującym, ale i wszystkim uczestnikom ruchu. Działania policyjne mają na celu zapobieganie i zmniejszenie ryzyka wystąpienia wypadków, a tym samym poprawę bezpieczeństwa. - czytamy na stronie KPP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również