Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Recydywista przekraczający prędkość otrzymał podwójny mandat

  • Dodano: 2024-03-06 13:00

Policjanci po raz kolejny zatrzymali do kontroli drogowej jeepa, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna za zbyt ciężką nogę zapłacił podwójny mandat. Policja przypomina, że według nowych przepisów wysokość mandatu wzrasta, gdy wykroczenie popełniamy w warunkach recydywy.

Mężczyzna kolejny raz przekroczył prędkość

Wczoraj policjanci z wodzisławskiej drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy po drogach powiatu wodzisławskiego. Na ulicy Matuszczyka w Wodzisławiu Śląskim mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jeepem, ponieważ jechał on z prędkością 97 km/h na drodze, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Stróże prawa sprawdzili kierowcę w policyjnych systemach i okazało się, że pół roku wcześniej popełnił on podobne wykroczenie polegające na znacznym przekroczeniu prędkości. W tym przypadku policjanci nałożyli na 23-letniego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego mandat karny w kwocie 2 tysiące, zamiast tysiąca złotych, a na jego konto dopisanych zostało 11 punktów karnych.

Mundurowi apelują

Policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, ponieważ to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również