Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Porozmawiajmy o mieście. Podcast dotyczący projektu budżetu na 2023 rok

  • Dodano: 2022-11-23 06:30, aktualizacja: 2022-11-22 18:41

W drugim odcinku z cyklu podcastów "Porozmawiajmy o mieście..." wraz z prezydentem miasta Mieczysławem Kiecą rozmawiamy o projekcie budżetu na 2023 rok. Czy prezydentowi udało się już złożyć projekt budżetu? Czy trzeba było z czegoś zrezygnować, przygotowując projekt budżetu? Na wszystkie te pytania uzyskacie odpowiedzi w najnowszym podcaście.

Odpowiedzi na pytania do prezydenta

Do 15 listopada 2022 r. organ wykonawczy powinien mieć przygotowany projekt uchwały budżetowej. W tym terminie projekt budżetu należy przekazać do Wojewody Śląskiego oraz regionalnej izby obrachunkowej.

 - (...) To nie jest budżet realizacji, to jest budżet minimalny, przetrwania i to oznacza, że w przyszłym roku od stycznia będzie trzeba zbierać każde środki, żeby go uzupełniać. To jest budżet, w którym kontynuujemy tylko te inwestycje rozpoczęte, nie mogąc snuć planów na przyszłość - mówi prezydent Wodzisławia Śląskiego.

Czy możemy porównywać małe domowe budżety z budżetem miasta? Co dzieje się z projektem budżetu po złożeniu? Na te i inne pytania odpowiada prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca w drugim odcinku podcastu.

Podcast

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również