Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

"Nie reagujesz - akceptujesz!". Świadkowie zareagowali na nietrzeźwego kierowcę

  • Dodano: 2022-12-14 06:30, aktualizacja: 2022-12-13 21:35

Kierujący peugeotem jechał po drodze wężykiem, jadący za nim świadkowie nabrali podejrzeń, że może być nietrzeźwy. Gdy tylko nadarzyła się do tego okazja, wyciągnęli kluczyki z jego stacyjki i powiadomili Policję.

Wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu kierującego peugeotem, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Mundurowi na miejscu ustalili, iż para znajomych jechała za peugeotem, który jechał od prawego krawężnika do lewego. Kiedy peugeot zjechał na zatoczkę przystankową, para zjechała za nim i wyjęli mu ze stacyjki kluczyki. Zapach alkoholu od mężczyzny potwierdził ich przypuszczenia. Wtedy powiadomili Policję. Mundurowi z drogówki sprawdzili stan trzeźwości 29-letniego obywatela Ukrainy, okazało się, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila. Został zatrzymany, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie samochodem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet 2 lata więzienia, o jego losie zdecyduje sąd.

"Nie reagujesz - akceptujesz" to kampania profilaktyczna Polskiej Policji. Dzięki zdecydowanej reakcji obywateli, kolejny raz z ruchu został wyeliminowany nietrzeźwy kierowca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również