Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

2,5 tys. złotych mandatu za przejazd na hulajnodze elektrycznej dla 37-latka

  • Dodano: 2024-04-26 08:15, aktualizacja: 2024-04-26 13:15

Hulajnogi elektryczne są bardzo popularnym środkiem transportu osobistego nie tylko wśród młodych ludzi. Niestety, korzystają z nich również osoby, które łączą przyjemność jazdy z alkoholem. Tak jak 37-latek, który zwrócił uwagę policjantów na swoim nietypowym stylem jazdy.

Jazda po pijaku na hulajnodze 

W środę, 24 kwietnia tuż po godzinie 11, policjanci z wodzisławskiej drogówki podczas patrolu ulicy Mszańskiej w Wodzisławiu Śląskim zwrócili uwagę na mężczyznę, który jechał hulajnogą elektryczną po drodze dla rowerów w nietypowy sposób. Mundurowi zatrzymali go do kontroli i bardzo szybko ustalili przyczynę dziwnej jazdy hulajnogi. Badanie alkomatem wykazało u 37-letniego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego 1,5 promila alkoholu. Za swoją nierozsądną przejażdżkę mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500zł.

Kary za jazdę pod wpływem alkoholu 

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą! Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych - zwraca się policja do kierowców

W związku ze zbliżającym się sezonem na hulajnogi elektryczne warto pamiętać, że użytkownik hulajnogi elektrycznej może korzystać z chodnika, tylko w przypadku jeśli nie ma wydzielonej drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na jezdni jest większa niż 30 km/h. Musimy jednak przy tym pamiętać, aby jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwa. Nie zapominajmy również o tym, że zabronione jest przewożenie na tym urządzeniu innych osób, zwierząt i przedmiotów.


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również