Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław: Otwarcie toru w Rodzinnym Parku Rozrywki

  • Dodano: 2024-04-25 14:45, aktualizacja: 2024-04-25 23:08

Już jutro, 26 kwietnia br. o godz. 17:00 w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" ponownie otwarte zostaną tory rowerowe do pumptrack, slopstyle i dirty. To kolejna atrakcja, po otwartym w ubiegłym tygodniu wybiegu dla psów, która ma jeszcze bardziej urozmaicić to wyjątkowe miejsce rekreacji w Wodzisławiu Śląskim.

Nowe atrakcje - Tory rowerowe do pumptrack, slopstyle i dirty

W piątek, 26 kwietnia br. od godz. 17:00 miłośnicy dwóch kółek ponownie będą mogli korzystać z torów rowerowych do pumptrack, slopstyle i dirty. 

Czym jest slopestyle? To widowiskowa dyscyplina, która w dużej mierze inspirowana jest jazdą dirt i BMX. Polega m.in. na wykonywaniu figuracji na wybojach, drewnianych modułach lub elementach miejskich w zależności od terenu, po którym jeździ zawodnik.

Wybieg dla psów w nowej lokalizacji

Wybieg dla psów, który znajdował się w pobliżu zabudowy kontenerowej w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza", został przeniesiony w inne, bardziej ustronne miejsce. Mowa o terenie w okolicach oczka wodnego, które znajduje się w tylnej części parku. Decyzja ta jest podyktowana dobrem zwierząt. W centralnej części Rodzinnego Parku Rozrywki odbywają się wydarzenia kulturalne i sportowe, którym często towarzyszy gwar.

W nowym miejscu psy mogą oddać się zabawie w ciszy i spokoju. Nowy wybieg składa się z dwóch części. Pierwszej, w której psiaki mogą się wybiegać. Drugiej, w której znajduje się tor przeszkód.

Jakie jeszcze udogodnienia?

To niejedyne zmiany, które nastąpią w Rodzinnym Parku Rozrywki w 2024 r. MOSiR "CENTRUM" zaplanował modernizację kontenerowców, a także wymianę nawierzchni boisk, które uległy uszkodzeniu na skutek intensywnej eksploatacji przez miłośników sportów. Ponadto fani modeli zdalnie sterowanych będą mogli cieszyć się sprawnymi torami crossowymi, ponieważ i one zostaną naprawione i ulepszone.

W trzecim kwartale roku najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli korzystać w Rodzinnym Parku Rozrywki z rozbudowanego placu zabaw, dzięki czemu dzieci jeszcze aktywniej będą mogły spędzać czas na świeżym powietrzu. Z kolei w czwartym nastąpi budowa przyłącza pod lodowisko.

Inwestycje te nie tylko zmodernizują istniejące obiekty, ale także wprowadzą nowe atrakcje, podnosząc ogólny poziom użyteczności i zadowolenia lokalnej społeczności.

Poniżej przedstawiamy wykaz zadań inwestycyjnych, które MOSiR "CENTRUM" zaplanował do realizacji w tym roku w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza":

II kwartał roku

  • modernizacja zespołu kontenerowców na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza",
  • wykonanie projektu odwodnienia oraz modernizacji amfiteatru na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza",
  • wykonanie toru rowerowego (główny) typu "slopstyle".

III kwartał roku

  • modernizacja toru crossowego modeli zdalnie sterowanych na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza",
  • rozbudowa placu zabaw na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza",
  • plan rozwoju Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

IV kwartał roku

  • wymiana nawierzchni poliuretanowej na boisku do gier różnych,
  • budowa przyłącza pod lodowisko na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".


Źródło: UM Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również