Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Złe nawyki pracownicze

  • Dodano: 2019-08-27 11:45

Złe nawyki pracownicze nie tylko mogą odbić się na naszej pozycji w pracy, ale również na życiu prywatnym. Wiedząc, na co mamy zwracać uwagę, będziemy w stanie je wyeliminować, stając się przez to bardziej wydajni i skuteczniejsi.

Rozpraszanie się

Rozpraszać się w pracy możemy w najróżniejszy sposób. Zarówno rozmowami ze współpracownikami, jak i ustawicznym sprawdzaniem mediów społecznościowych. Nie dość, że w ten sposób narażamy się szefostwu, to na dodatek nie wykonujemy należycie naszych obowiązków. Metodą na rozpraszanie się jest unikanie sytuacji, w których ktoś lub coś odrywa nas od pracy. Wszelkie media na czas wykonywanych obowiązków powinniśmy wyłączać, a rozmowy z innymi skracać do minimum.

Zła hierarchia obowiązków

Złe ustalenie hierarchii obowiązków sprawia, iż narażeni jesteśmy na niewykonanie wszystkich zadań na czas. Aby prawidłowo ustalić kolejność wykonywanych czynności, powinniśmy zasięgnąć rady kierownika, innych współpracowników bądź samemu sobie ustalić czas potrzebny na ich wykonanie. Te proste i niewymagające zaangażowania powinny być robione jako pierwsze. Zadania powierzone na dłuższy czas i wymagające większego nakładu pracy umysłowej warto rozgryźć w domu lub w weekend. Musimy pamiętać, że praca wykonywana skrupulatnie i dzielona na partie o określonym priorytecie ważności jest lżejsza, a wykonywana poprawnie przynosi ogromne efekty.

Nieprawidłowe nawyki żywieniowe

Złe nawyki żywieniowe wpływają nie tylko na efektywność naszej pracy, ale również na nasze zdrowie. Wyjście do pracy bez śniadania czy też podjadanie niezdrowych przekąsek podczas wykonywania obowiązków to tylko wierzchołek góry lodowej. Skutki nieodpowiedniej diety mogą doprowadzić nasz organizm do rozstroju. Bardzo często złym nawykom żywieniowym towarzyszą inne szkodliwe czynności, jak np. nieprawidłowa postawa podczas wykonywanych zadań. Nawarstwianie się tego typu zachowań przez lata może doprowadzić nawet do choroby zawodowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.