Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Potrzebujesz pomysłu na prezent? Podaruj lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach

  • Dodano: 2020-10-30 15:45, aktualizacja: 2020-11-03 08:36

Super prezenty wcale nie muszą kosztować sporo. Gdy szukasz czegoś jedynego w swoim rodzaju, sprawdź loty w aerotunelu w Katowicach!

Znajdujący się w samym centrum Katowic tunel aerodynamiczny to jeden z najnowszych obiektów tego typu w Polsce oraz w Europie. Jest miejscem treningów spadochroniarzy, ale również udostępniony jest dla każdego, kto chciałby przeżyć wyjątkową przygodę. Co więcej, loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach to również świetny pomysł na prezent – nie wymagają specjalnego przygotowania i nie mają wielu przeciwwskazań, dlatego nadają się praktycznie dla każdego.

 

Tunel aerodynamiczny, czyli latanie bez skrzydeł

Pionowy tunel aerodynamiczny to specjalna konstrukcja, która przypomina tubę. Wyposażona w ogromne wentylatory o dużej mocy potrafi rozpędzić powietrze do prędkości nawet powyżej 300 km/h. Siatka umieszczona wewnątrz zapewnia przy tym pełne bezpieczeństwo dla „lotników”.

Osoby znajdujące się wewnątrz tunelu aerodynamicznego unoszą się w powietrze i mogą odczuć efekt podobny do swobodnego spadania w trakcie skoków spadochronowych. Niesamowita prędkość, która generuje adrenalinę na najwyższym poziomie, jest jednocześnie całkowicie bezpieczna.

Latanie w tunelu aerodynamicznym – dla kogo?

By samemu doświadczyć wyjątkowych emocji towarzyszących lotom w tunelu aerodynamicznym, wcale nie trzeba szykować się na specjalne szkolenia, treningi i badania. To rozrywka, która jest dostępna niemalże dla każdego – bez potrzeby czasochłonnych przygotowań.

Z lotów mogą korzystać osoby w dowolnym wieku, czyli dzieci, młodzież, osoby dorosłe, a nawet seniorzy. Nie ma też wielu przeciwwskazań zdrowotnych – są to głównie stany po operacjach, poważne urazy kręgosłupa, barków, epilepsja.

Wobec tego lot w tunelu aerodynamicznym można wykupić jako prezent niemalże dla każdego, by sprawić wyjątkową niespodziankę. To kapitalny pomysł na urodziny, Dzień Ojca i Dzień Matki, Dzień Chłopaka, Walentynki, wieczór kawalerski lub panieński. Każda okoliczność może być dobra, by podarować niesamowity lot w aerotunelu!

Jak zarezerwować lot w tunelu aerodynamicznym?

Wykonanie rezerwacji na tunel aerodynamiczny jest bardzo łatwe. W przypadku katowickiego tunelu można wykonać ją na stronie internetowej: katowice.profly.pl. Podczas rezerwacji należy wybrać rodzaj lotu oraz jego termin.

Do wyboru są różne warianty lotów. Najczęściej na prezent wybierany jest lot trwający 3 minuty. To podstawowa oferta, która cieszy się największym zainteresowaniem. Uczestnik bierze wtedy udział w dwóch lotach po 1,5 minuty każdy. Loty odbywają się po uprzednim przygotowaniu – krótkie szkolenie, odebranie kombinezonu i kasku. Cały czas przebywa wtedy pod opieką instruktora, który dba o jego bezpieczeństwo.

Można też zdecydować się na inne warianty lotów, na przykład wykupić lot dłuższy, pakiet lotów rodzinnych dla kilku osób – wtedy w przeliczeniu na jeden lot można zapłacić mniej.

W ramach lotu otrzymuje się również materiał filmowy wykonany przez kamery zamontowane na zewnątrz oraz w tunelu aerodynamicznym. Można odebrać go za darmo, podając własny adres e-mailowy lub przenieść go na pamięć pendrive.

Ile kosztuje latanie w aerotunelu?

Za lot w tunelu aerodynamicznym nie trzeba wydawać fortuny, dlatego ten pomysł na prezent wcale nie pociąga za sobą wysokich kosztów. Latanie w aerotunelu jest kilkukrotnie tańsze niż wykupienie skoku spadochronowego. Dodatkowo z tunelu korzystać można okrągły rok, a ze skoków tylko w sezonie od wiosny do jesieni, gdy dopisze pogoda.

W Katowicach ceny lotów rozpoczynają się od 229 złotych dla osób poniżej 18. roku życia, natomiast dla osób dorosłych wydatek 259 złotych.

Jak podarować lot w tunelu aerodynamicznym jako prezent?

Aby wręczyć prezent w postaci lotu w tunelu aerodynamicznym, warto zdecydować się na voucher upominkowy. Taka forma podarunku pozwala osobie, która go otrzyma, na samodzielne wybranie terminu lotu. Dzięki temu może ona bez problemu sama określić dzień i godzinę, gdy chciałaby skorzystać z takiej rozrywki.

Voucher można zakupić w dwóch wariantach – jako zaproszenie w formie elektronicznej, które przesyłane jest na adres e-mailowy kupującego, a także jako zaproszenie drukowane, po które trzeba pojechać już osobiście do katowickiego aerotunelu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Monika

    Sama dostałam karnet na panienski. Moj facet dostał taki sam lot na kawalerski (znajomi się zgadali). I dobrze, bo nie wiem czy odważyłabym sie na skok ze spadochronem (wiem, że jest to bezpieczne, ale nie miałabym odwagi).Przynajmniej miałam przedsmak, jak taki skok wyglada :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.