Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jak dokonać wyboru odpowiedniego krzesełka do karmienia?

  • Dodano: 2017-10-02 07:30, aktualizacja: 2018-08-27 15:56

Krzesełka do karmienia są ważnym dziecięcym akcesorium, wręcz niezbędnym do skutecznej nauki jedzenia. To element w kuchennym domu, który sprawia, że dziecko aktywnie spędza czas w gronie rodziny i uczy się od innych jak zachować się przy stole.

Obecnie klienci mają do wyboru wiele różnych rodzajów i typów krzesełek do karmienia. Wszystkie one odznaczają się wieloma zaletami, przede wszystkim są bezpieczne, co jest sprawą priorytetową, są proste w użyciu, ale także łatwe w utrzymaniu czystości. Wymienić należy modele eleganckie jak i te składane, przydatne w małych mieszkaniach lub do podróży, podczas transportu. W zależności od wymagań rodziców i potrzeb ich dziecka, dostępne są krzesełka plastikowe oraz drewniane, w różnych rozmiarach, często wielofunkcyjne.

Decydując się na konkretny model krzesełka do karmienia, ważne by spełniało wszelkie normy bezpieczeństwa, posiadało niezbędne certyfikaty oraz atesty. Bezpieczne krzesełko do karmienia wyposażone jest w odpowiedni zestaw, który skutecznie ograniczy ruchy dziecka, a przede wszystkim ochroni je przed wysunięciem czy upadkiem. Dlatego krzesełko wyposażone jest w pasy bezpieczeństwa lub szelki.

Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa zadbają o właściwa postawę podczas jedzenia ale również okażą się sprzymierzeńcem w nauce spokojnego siedzenia przy stole.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze krzesełka do karmienia jest to czy krzesełko posiada stopnie regulacji oparcia, podnóżka oraz wysokości siedziska, które można dopasować do wszelkiego rodzaju stołów. Oczywiście regulacja wysokości nie jest aż tak ważną zaletą, jednak jest dużym ułatwieniem dla rodzica, który nie musi się wysilać przy karmieniu dziecka.

Na rynku dostępne są modele krzesełek drewnianych 3 w 1, które z krzesełka do karmienia można przekształcić w samodzielny fotelik i stoliczek do zabawy. Idealnym rozwiązaniem są krzesełka plastikowe, które można składać, ale również można wybrać modele 3 w 1, oczywiście cenowo droższe. Wymienić należy także inne udogodnienia krzesełek do karmienia, którymi są: wyjmowania tacka z regulacją, miękkie siedziska, oparcia, kółka, które ułatwiają przemieszczanie krzesełka. Dostępne są także krzesełka bujaczki, które z łatwością można ustawić w pozycji leżącej, gdy dziecku zdarzy się podrzemać.

Krzesełka do karmienia różnią się konstrukcją, wyglądem, kolorystyką jak i ceną. W zależności od możliwości cenowych jak i mieszkaniowych oraz innych, rodzice mogą dokonać właściwego wyboru. Ważne jest, by przy zakupie kierować się zdrowym rozsądkiem oraz faktycznymi potrzebami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.