Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Dieta pudełkowa dla ciężarnej?

  • Dodano: 2023-10-02 13:45

Po zajściu w ciąże strasznie się ucieszyłam. Wiedziałam, że to mój czas i byłam pewna, że dam sobie z wszystkim radę. Szybko jednak przyszło otrzeźwienie w postaci znajomych i rodziny, która próbowała przejąć kontrolę nad moim życiem w okresie ciąży. Wszystko rozegrało się o to, jak się odżywiam, a dokładniej mówiąc jak często i co jem. Wszystkie kłótnie o to, że wiem co robię, odbiły się na mnie mocno psychicznie, dlatego też ucieszyłam się, gdy dostałam polecenie cateringu dietetycznego. Teraz wiem, że pozwoli mi to przetrwać ciążę w spokoju.

Czym jest catering dietetyczny?

Bardziej znaną nazwą jest dieta pudełkowa, a opiera się ona na dostarczaniu pod drzwi gotowych posiłków na cały dzień. Wygoda jest niesamowita, bo wszystko jest gotowe do jedzenia, a potrawy na ciepło wystarczy podgrzać w mikrofali. Odpada mi kompletnie gotowanie, ponieważ w paczce otrzymuję 5 sytych i pełnowartościowych posiłków, które wystarczają mi spokojnie na cały dzień. Catering dietetyczny ma bardzo dużą zaletę, jaką jest możliwość określenia ilości kalorii jakie chcemy zjadać dziennie. Dzięki temu nawet w ciąży nie muszę się bać o to, czy za bardzo nie przytyję, a jednocześnie zjadam wystarczająco. Posiłki podzielone są na:

  • Śniadanie,
  • Drugie śniadanie,
  • Obiad,
  • Przekąskę,
  • Kolację.

Dzięki temu rozkładam wszystko idealnie w czasie i nawet przez chwilę nie jestem głodna.

Czy fit catering jest dobry dla kobiet w ciąży?

Gdy zamówiłam pierwszy raz catering dietetyczny usłyszałam mnóstwo pretensji od najbliższych, że nie jest to sposób odżywiania dla kobiet w ciąży. Wszystkie te zarzuty jednak ucięłam bardzo szybko. Udowodniłam wszystkim, że korzystając z oferty Dietific jestem w stu procentach bezpieczna. Dieta przygotowana przez specjalistów, w tym panią dr. Krystynę Pogoń, jest w pełni zbilansowana i pełnowartościowa. Opierając się na kuchni śródziemnomorskiej oraz diecie DASH przygotowali oni świetne zestawy posiłków, które są w pełni bezpieczne dla mnie i maluszka, którego nosze pod sercem. Sama świadomość, że posiłki, które jem, przygotowane są z najlepszych jakościowo składników, wpływa na mnie kojąco. Dodatkową zaletą dla kobiet w ciąży jest to, że dieta pudełkowa Wodzisław Śląski posiada bardzo zróżnicowane menu. Biorąc pod uwagę wszystkie zachcianki i częste zmiany upodobań, nie byłabym w stanie jeść ciągle tego samego. Podoba mi się też podejście dietetyków, którzy odeszli od idei diety eliminacyjnej, ponieważ dzięki temu wiem, że zarówno mój organizm jak i maluszek mają zapewnione wszystkie niezbędne witaminy i minerały pochodzące z naturalnego jedzenia, a nie sztucznych suplementów.

Kiedy kobieta w ciąży może zacząć stosować catering dietetyczny?

Sama firma cateringowa zaleca przejście na dietę dla mam dopiero od drugiego trymestru ciąży. Uzasadnione to jest problemami z mdłościami, jakie występują u wielu kobiet w pierwszym trymestrze. Mnie ten problem ominął i bardzo wcześnie dieta pudełkowa zagościła w moim domu. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że pakiet Zdrowa Energia Mama nadaje się również na okres karmienia piersią, więc można z niego korzystać jeszcze co najmniej 6 miesięcy po porodzie. Dla kobiet w połogu jest to świetna informacja, ponieważ odpada obowiązek przygotowywania sobie odpowiednich posiłków, by nie zaszkodzić sobie i maluchowi.

Czy dieta pudełkowa jest droga?

Nie ma co się oszukiwać. Przy aktualnych cenach żywności samodzielne gotowanie, z wykorzystaniem wysokiej jakości składników, jest bardzo drogie. Poza samymi składnikami doliczyć trzeba też koszty energii zużytej do gotowania, co również nie jest tanie. Po podliczeniu wszystkich kosztów okazuje się, że catering dietetyczny jest dla mnie rozwiązaniem dużo bardziej opłacalnym. Dodatkowo zyskuję więcej wolnego czasu, który mogę przeznaczyć na zdrowe aktywności i zadbanie o siebie. Dzięki temu jestem zrelaksowana i uśmiechnięta, co według wielu naukowców ma przełożenie również na ciążę.

W czasie ciąży, która dla wielu kobiet jest ciężkim przeżyciem, każda forma ulżenia sobie jest dobra. Jeśli pojawia się możliwość, by zrezygnować z obowiązku codziennego gotowania zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków, trzeba z niej korzystać, szczególnie jeśli się to najzwyczajniej opłaca finansowo. W przypadku diety pudełkowej od Dietific, poza ułatwieniem sobie życia i oszczędnościami, zyskujemy na zdrowym odżywianiu.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.