Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zostań wolontariuszem w przytulisku dla zwierząt. Przyjdź na spotkanie

  • Dodano: 2023-02-15 07:15, aktualizacja: 2023-02-14 21:24

Pasja, hobby, spotkania z przyjaciółmi - wszystko to, co wypełnia nasz czas „po godzinach” jest niezwykle ważne dla zachowania równowagi psychicznej i emocjonalnej. Jedni z nas uwielbiają sport, inni są zapalonymi kolekcjonerami, jeszcze inni pragną poświęcić swój czas na pomaganie słabszym.

Jednym z pomysłów na wypełnienie czasu wolnego może być wolontariat w wodzisławskim Stowarzyszeniu na Rzecz Zwierząt - „Koty, Psy i My”. Obecnie stowarzyszenie skupia kilkanaście osób, które pomagają psom i kotom znieść bezdomność w jak najlepszych warunkach. Sprzątają, karmią, jeżdżą do weterynarza, wyprowadzają zwierzęta na spacery.

Od czego zacząć wolontariat w Stowarzyszeniu na Rzecz Zwierząt?

Tego wszystkiego dowiecie się już 16 lutego o godz. 16:30 w Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim. Czynni wolontariusze wyjaśnią, na czym polega ich praca. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o kontakt pod nr tel. 509 271 987.

Jakie są korzyści z bycia wolontariuszem?

Wolontariat to ciężka praca - to trzeba podkreślić. Czy więc warto? Dla ludzi, którzy są wrażliwi na dobro zwierząt - na pewno! Są wartości, których nie można przeliczyć na pieniądze, czas, zaangażowanie i energia są często najpiękniejszym darem. W zamian można otrzymać coś więcej niż pieniądze - poczucie spełnienia, pomocy, dobrego uczynku. A jeśli do tego dodać przekonanie, że dobro wraca ze zdwojoną siłą - wolontariat staje się idealnym narzędziem do osiągnięcia szczęśliwego życia.

Ale to nie wszystko! Bycie wolontariuszem to też doskonała szkoła życia i okazja do zdobycia niepowtarzalnych doświadczeń, które mogą być również cenne w życiu zawodowym. Zarówno podczas ubiegania się o pracę, jak i już w jej trakcie - poczucie odpowiedzialności i obowiązkowości jest cenną cechą w każdej dziedzinie.

Warto również podkreślić, że wolontariat skupia zwykle wspaniałych ludzi, których łączą podobne cechy i zainteresowania, a to idealny grunt do budowania wspaniałych przyjaźni, które trwają jeszcze długo po zakończeniu wolontariatu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również