Wodzisław Śląski świętuje 3 Maja. Sprawdź program obchodów
Wodzisław Śląski przygotowuje się do obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypada 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uznawanej za pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawę zasadniczą. Prezydent miasta Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców do udziału w uroczystościach oraz do udekorowania domów biało-czerwonymi flagami.
Program obchodów 3 maja w Wodzisławiu Śląskim
Miejskie uroczystości rozpoczną się 3 maja o godz. 11:00 przy Pałacu Dietrichsteinów. Następnie uczestnicy przejdą do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny.
Program uroczystości:
11:00 – rozpoczęcie obchodów przy Pałacu Dietrichsteinów
11:15 – wspólny przemarsz do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
11:30 – msza święta w intencji Ojczyzny
12:30 – przemarsz pod pomnik Powstańców Śląskich
12:45 – uroczystości patriotyczne pod pomnikiem
Utrudnienia w ruchu i zamknięty parking przy ul. Kubsza
W związku z obchodami mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami. Parking przy ul. Kubsza będzie wyłączony z użytkowania od soboty, 2 maja, od godz. 17:00 do niedzieli, 3 maja, do godz. 11:30.
Dodatkowo 3 maja rano nie będzie możliwości przejazdu z ul. Zamkowej w kierunku ul. św. Jana. Ruch zostanie wznowiony po zakończeniu uroczystości przy Pałacu Dietrichsteinów.
Wspólne świętowanie ważnej rocznicy
Obchody 3 maja to okazja do wspólnego uczczenia jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Organizatorzy zachęcają mieszkańców, by wzięli udział w uroczystościach razem z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami.












Dodaj komentarz