Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zmiana opłat za dostarczaną wodę i odprowadzane ścieki. Sprawdź cennik!

  • Dodano: 2023-02-08 07:45, aktualizacja: 2023-02-07 23:37

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim informuje, że zgodnie z Decyzją Dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, od 7 lutego 2023 roku na okres trzech lat obowiązywać będzie nowa taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

Zmiany cen za wodę i ścieki

Stawki opłat abonamentowych uzależnione są od poszczególnych grup taryfowych. Szczegółowa taryfa dostępna jest na internetowej stronie Przedsiębiorstwa:

Szacuje się, że średni wzrost opłat, łącznie za wodę i ścieki, dla Klientów indywidualnych przypadający na 1 osobę na miesiąc wyniesie około 8 zł brutto. Przyczyną istotnego podwyższenia ceny 1m3 wody i ścieków jest wystąpienie gwałtownych zmian warunków ekonomicznych dotyczących Spółki, które są podstawą do ustalenia owych cen za wodę i ścieki.

Obniżeniu natomiast uległy stawki opłat abonamentowych dotyczące dostarczania wody. W szczególności znacznemu obniżeniu uległy stawki abonamentowe dla korzystających z faktur w formie elektronicznej (4 zł brutto/m-c taniej w stosunku do faktury papierowej). Fakturę papierową na e-fakturę można zmienić poprzez rejestrację do Internetowego Biura Obsługi.

W tabeli przedstawiono wysokości cen za dostarczaną wodę i odprowadzane ścieki.

Zmiana opłat za dostarczaną wodę i odprowadzane ścieki / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również