Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

42-latka jechała zygzakiem. Miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie!

  • Dodano: 2023-02-08 07:15, aktualizacja: 2023-02-07 23:30

Policjanci wodzisławskiej drogówki zatrzymali 42-letnią kierującą volkswagenem. Kobieta jechała zygzakiem, jadący za nią mężczyzna postanowił powiadomić służby. Dzięki właściwej reakcji obywatela nie doszło do tragedii na drodze.

Chwilę po północy, 6 lutego br. dyżurny wodzisławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o volkswagenie, który poruszał się zygzakiem ulicą Raciborską w Rydułtowach. Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali opisany w zgłoszeniu pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało, 42-letnia kierująca była nietrzeźwa, badanie alkomatem wykazało u niej prawie 3 promile. Mundurowi ustalili również, iż chwilę wcześniej, podczas cofania na ulicy Obywatelskiej w Rydułtowach uderzyła ona swoim pojazdem w budynek, uszkadzając elewację i metalowy parapet. Kobieta została zatrzymana. Odpowie teraz za prowadzenie pojazdu, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Nieodpowiedzialnej mieszkance powiatu raciborskiego grozi teraz kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od roku do 15 lat, kara pieniężna od 5 do 60 tysięcy złotych i 15 punktów karnych.

Wodzisławscy policjanci przypominają, iż alkohol jest głównie przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Dzięki właściwej reakcji obywatela nie doszło do żadnej tragedii, nieodpowiedzialna uczestniczka została wyeliminowana z ruchu drogowego. Nie reagujesz - akceptujesz! - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również