Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego świętował 91 urodziny!

  • Dodano: 2023-02-08 07:30, aktualizacja: 2023-02-07 23:33

Tak zacny jubileusz świętował 5 lutego br. mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego Marian Milej. Z tej okazji szanownemu jubilatowi życzenia kolejnych lat w zdrowiu składali prezydent miasta Mieczysław Kieca i I zastępca prezydenta Izabela Kalinowska.

Zacny jubileusz mieszkańca miasta

Ze względu na pandemię, w ubiegłym roku nie świętowano wspólnie 90. urodzin pana Mariana. W tym roku prezydent Mieczysław Kieca wraz z I zastępcą Izabelą Kalinowską spotkali się z Jubilatem oraz jego Rodziną i złożyli mu najserdeczniejsze życzenia z okazji tak wspaniałej ubiegorocznej rocznicy oraz tegorocznych 91. urodzin.

Pan Marian urodził się na Białorusi, gdzie spędził dzieciństwo. W 1945 roku przeprowadził się do województwa wielkopolskiego, a następnie do Jastrzębia Zdroju, aby w 1961 roku na stałe osiąść w Wodzisławiu Śląskim, a rok później sprowadzić najbliższych do miasta. Do emerytury Jubilat pracował w jednej z kopalń w regionie. Rodzina Milejów jest liczna i niezwykle ze sobą związana, co można odczuć zaraz po przekroczeniu progu ich mieszkania. Na ścianach wiszą zdjęcia wszystkich członków rodziny, własnoręcznie robione drzewo genealogiczne oraz obraz, w którym znalazły się imiona rodziny Milejów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również