Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zakup preferencyjnego paliwa stałego. Sprawdź limity dla mieszkańców

  • Dodano: 2022-11-02 07:00, aktualizacja: 2022-11-01 19:55

Miasto przystąpi do samodzielnego zakupu preferencyjnego paliwa stałego. Wraz z wieloma samorządowcami podjęto decyzję o wsparciu rządu w powyższym działaniu. Trudna sytuacja, w jakiej znaleźli się mieszkańcy polskich miast doprowadziła do wdrożenia wspomnianych ustaleń.

Wodzisław Śląski ma oszacowane ilości węgla potrzebne do zakupu preferencyjnego paliwa stałego. W związku z tym mieszkańcy nie muszą składać wstępnych wniosków, deklaracji czy podań. Gdy ustawa zostanie podpisana przez Prezydenta RP, wodzisławianie będą mieli możliwość składania wniosków o zakup. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na stronie internetowej miasta Wodzisławia Śląskiego.

Zgodnie z zapisami ustawy, zakup węgla kamiennego w preferencyjnej cenie będzie przysługiwał osobie fizycznej w gospodarstwie domowym, które spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego i zostało wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Limit paliwa węglowego na jedno gospodarstwo domowe:

  • 1,5 t - do 31 grudnia 2022 r.,
  • 1,5 t - od 1 stycznia 2023 r.

Komu nie przysługuje zakup?

Wnioskodawcy lub członkowi gospodarstwa domowego, który nabył paliwo stałe na sezon grzewczy przypadający na lata 2022/2023 w cenie niższej niż 2 tys. zł brutto za tonę w liczbie co najmniej takiej, jak określona w przepisach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również