Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski w świątecznym wydaniu

  • Dodano: 2022-12-16 06:30, aktualizacja: 2022-12-15 17:44

Jak co roku Służby Komunalne Miasta i pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego zadbali o to, by Wodzisław Śląski wyglądał wyjątkowo na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W tym roku ze względu na oszczędności miasto nie dokonywało zakupu nowych dekoracji. Zostały natomiast wykorzystane wszystkie ozdoby, które miasto ma w posiadaniu, a które jednocześnie służą nam od lat.

Słupy oświetleniowe

Oświetlone iluminacjami świątecznymi są podobnie, jak w ubiegłym roku słupy oświetleniowe na ulicy Bartosza Głowackiego, Juliusza Słowackiego, Kościelnej, Sądowej, ks. płk. Wilhelma Kubsza, Zamkowej, placu św. Krzyża, częściowo na ul. Wałowej, Daszyńskiego, 26 Marca i na placu Gladbeck. Udekorowano też słupy w Parku Zamkowym i przy skwerze Wodzisławskiego Centrum Kultury od ul. Kubsza. Ponadto udekorowano Rynek.

Choinki

Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim zadbały również o przystrojenie choinek m.in. przy ul. Chrobrego, Kubsza, na os. 1 Maja i os. Tysiąclecia. Żywe choinki zostały ustawione również w Kokoszycach, Jedłowniku przy kościele oraz Radlinie II. W Karkoszce wykorzystano rosnące w tym miejscu tuje, które zyskały świąteczne światełka, natomiast w Zawadzie postawiona została ozdobna choinka. W ubiegłym roku nowością była choinka, która stanęła w Parku Miejskim, w okolicach serca na nakrętki. Ze względu na oszczędności w tym roku zrezygnowano z umieszczania drzewka w tym miejscu. Postawienie wspomnianej choinki generuje koszty typu: wynajem dźwigu czy dłużycy, dlatego w tym roku zrezygnowano z tego elementu.

Iluminacje świetlne i nie tylko

Przejeżdżając przez Wodzisław Śląski, każdy zobaczy także iluminacje świetlne, takie jak np. gwiazdki, laski świąteczne czy kule świetlne. Choinkę stelażową na rondzie Europejskim w tym roku zastąpiły wykorzystywane już wcześniej w innych miejscach w mieście parawany świetlne. Rozstawienie tego typu ozdoby generuje mniej kosztów, niż wspomnianej choinki. Przy dworcu kolejowym ponownie postawiono dekoracje 3D w formie bramy. Wszystkie wymienione dekoracje są w posiadaniu miasta. W Parku Zamkowym pojawiły się z kolei jeszcze zeszłoroczne dekoracje 3D, tj. prezenty i łabędzie. Ponadto na Rynku pojawiła się także choinka, która wykorzystywana jest od kilku lat. Nie zabrakło również dekoracji na fontannie, które ozdobiły starówkę. W samym sercu miasta pojawił się również podświetlany napis #SWD, zakupiony przez miasto w ubiegłym roku.

Wodzisław Śląski w świątecznym wydaniu / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również