Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski tętni życiem! Weekend pełen atrakcji

  • Dodano: 2024-06-07 13:30

W Wodzisławiu Śląskim nie ma czasu na nudę. Świadczy o tym chociażby oferta kulturalna i turystyczna przygotowana na nadchodzący weekend. Jakie wydarzenia czekają nas w dniach od 7 do 9 czerwca? Zapoznaj się z weekendową ofertą.

Piątek, 7 czerwca

Spotkanie Klubu Dobrych Myśli, godz. 15:00 /MiPBP, Filia nr 13, os. XXX-lecia 63/

„Pociąg do gier” - rozgrywki planszowe, godz. 17:00-20:00 /Dworzec Kolejowy, ul. Rybnicka 2A/

Brakuje ci pomysłu jak spędzić piątkowe popołudnie? A może po prostu chcesz spędzić kilka godzin z przyjaciółmi, rodziną lub w gronie jeszcze nieznanych Ci ludzi? Mamy na to idealne rozwiązanie. W każdy piątek na wodzisławskim Dworcu Kolejowym odbywa się wydarzenie pn. „Pociąg do gier”, które na pewno urozmaici Ci początek weekendu. Gry planszowe przechodzą prawdziwy renesans, stając się ciekawą i angażującą rozrywką, dlatego warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

Sobota, 8 czerwca

Wodzisławski Ekobazar, godz. 9:00 /Rynek/

Wodzisławski Ekobazar na Rynku to wydarzenie stworzone z myślą o osobach, które cenią sobie naturalne produkty i ekologiczne podejście do życia. W każdą sobotę od godz. 9:00 można tam nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich. Ekobazar swoją premierę miał we wrześniu 2019 roku i spotkał się z pozytywnym odbiorem mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Dzięki temu na stałe wpisał się w kalendarz miejskich wydarzeń.

Zwiedź wieżę widokową na Grodzisku, godz. 12:00-18:00 /Baszta Rycerska/

Wszystkich poszukiwaczy przygód, miłośników historii zapraszamy do odwiedzenia prawdziwego skarbu wodzisławskiej ziemi - Wieży Romantycznej. Obiekt jest otwarty do zwiedzania w każdy weekend (soboty i niedziele) w godz. od 12:00 do 18:00.

Festyn w dzielnicy Radlin II, godz. 16:00-22:00 /przy siedzibie PZHGP (ul. Wańkowicza 5)/

Nie przegapcie sobotniego Festynu Rodzinnego w Radlinie II. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16 na terenie przy siedzibie PZHGP (ul. Wańkowicza 5). To będzie doskonała okazja do sąsiedzkiej integracji i spędzenia czasu w radosnej atmosferze. W programie m.in. pokaz gołębi pocztowych, swojskie przysmaki, atrakcje dla najmłodszych, zabawa taneczna. Wydarzenie zorganizowane ze środków miasta w dyspozycji Rady Dzielnicy Radlin II.

Spotkanie z Twórcą - prof. Idzi Panic, godz. 17:00 /Pałac Dietrichsteinów/

Prof. Idzi Panic to wybitny historyk i profesor nauk humanistycznych, który urodził się w Wodzisławiu Śląskim. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Śląskiego. W katach 1998-2018 był kierownikiem Zakładu Historii Średniowiecznej w Instytucie Historii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Zajmuje się głównie historią średniowiecza oraz dziejami Górnego Śląska i Śląska Cieszyńskiego. Od połowy lat 80. XX wieku prowadzi badania nad Całunem Turyńskim, zwieńczone publikacją monografii Tajemnica Całunu. W 2011 otrzymał Nagrodę im. Karola Miarki, a w 2007 Nagrodę im. ks. Leopolda Jana Szersznika. W 2012 został członkiem Komitetu Nauk Historycznych PAN.

Podczas muzealnego spotkania profesor Panic opowie o narodzinach jego historycznych pasji, wodzisławskim dzieciństwie, naukowych sukcesach i porażach. Wraz z profesorem zastanowimy się nad prapoczątkami Wodzisławia, istnieniem (lub nie) księżnej Konstancji oraz rolą Franciszkanów w życiu naszego miasta.

Niedziela, 9 czerwca

Zwiedź wieżę widokową na Grodzisku, godz. 12:00-18:00 /Baszta Rycerska/

Widok z Baszty Rycerskiej bywa zaskakujący. Co można dostrzec z punktu widokowego? Przy dobrej pogodzie oczom ukazują się wschodnie Sudety - opawska część Niskiego Jesionika, pomnik II Wojny Światowej w Hrabyne. Dobrze widoczne są również takie szczyty jak Velky i Mały Roudny. Co ciekawe przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych widoczny jest masyw Pradziada.

Ze sztuką na ty - Malujemy nasze miasto, godz. 16:00 /Pałac Dietrichsteinów/

Cykl spotkań artystycznych pod wspólnym tytułem "Ze sztuką na ty". W Pałacu Dietrichsteinów w każdy drugi weekend miesiąca są przybliżane uczestnikom różne obszary sztuk wizualnych.

Wilchwiański Festyn Środowiskowy, godz. 17:00-21:00 /plac przy KWK 1 Maja/

Co powiecie na to, aby w niedzielę odwiedzić dzielnicę Wilchwy? Dlaczego? Bo dziać się tam będą fantastyczne rzeczy. Wszystko w ramach Wilchwiańskiego Festynu Środowiskowego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17, na terenie w pobliżu Krytej Pływalni "Manta" w Wodzisławiu Śląskim i AHE w Łodzi, Filii w Wodzisławiu Śląskim. W programie ogrom atrakcji, w tym: występy Miraż Wodzisław Śląski, przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, dmuchańce, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, zabawa z DJ, strefa gastronomiczna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również