Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Weź udział w turnieju szachowym w Wodzisławiu Śląskim. Poznaj szczegóły!

  • Dodano: 2023-04-18 06:15, aktualizacja: 2023-04-17 18:30

W środę, 31 maja br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Drużynowy Turniej Szachowy Klas II Szkół Podstawowych. Organizatorami zawodów są UKS Baszta wraz ze wspomnianą wodzisławską placówką oświatową.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 maja br.

Cel turnieju

Celem turnieju jest propagowanie gry w szachy jako dyscypliny sportowej oraz wyłonienie najlepszych drużyny szkolnych spośród klas II szkół podstawowych w ramach lekcji szachów.

Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim. Odbędzie się 7 rund - czas gry - P10’ (po 10 minut dla zawodnika). Każda drużyna powinna składać się z czterech zawodników, a w każdej z nich musi znaleźć się co najmniej jedna dziewczynka. Szkoła ma prawo wystawić maksymalnie tyle drużyn, ile jest klas II w danej szkole (może wystawić mniejszą liczbę), jednak do klasyfikacji pucharowej będą brane wyniki jednej, najlepszej drużyny.

Kiedy i gdzie odbędzie się turniej?

Zawody odbędą się w środę, 31 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Zgłoszenia drużyn wraz ze składami można wysyłać do 15 maja 2023 roku na adres e-mail: klub@uksbaszta.pl.

Plan zawodów:

  • potwierdzenia zapisów do godz. 8:30,
  • rozpoczęcie zawodów i odprawa techniczna o godz. 8:45,
  • I runda rozpocznie się o godz. 9:00 (kolejne rundy bezpośrednio po zakończeniu poprzedniej).

Planowane zakończenie ok. godz. 13:00.

Zawody wyłonią najlepsze trzy drużyny ze wszystkich szkół. Wyłonieni zostaną również najlepsi zawodnicy indywidualni - osobno w kategorii dziewczynek i chłopców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również