Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Stawiał opór przy kontroli

  • Dodano: 2018-03-08 15:00

Policjanci zatrzymali 40-latka, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna od początku chciał się oddalić z miejsca kontroli, tłumacząc że to nie on prowadził. Mundurowi musieli użyć wobec kierującego siły fizycznej i gazu. W organizmie wodzisławianina było 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj, po godzinie 17.00 dyżurny wodzisławskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym poruszającym się ulicą Marklowicką. Na miejsce skierowano patrol prewencji. Na ulicy 26 Marca mundurowi zauważyli podany przy zgłoszeniu pojazd marki vw sirocco. Kierujący widząc radiowóz, szybko oddalił się w kierunku ulicy Matuszczyka. Stróże prawa pojechali za nim a następnie zatrzymali go na osiedlu Dąbrówki.

Kierowca wyszedł z pojazdu i od razu chciał się oddalić do domu, twierdząc że to nie on prowadził, chociaż jechał sam. 40-latek został pouczony o możliwości użycia przez policjantów środków przymusu bezpośredniego, gdy nie będzie stosował się do poleceń. Wobec tego, że mężczyzna w dalszym ciągu usiłował odejść z miejsca kontroli użyto siły fizycznej i ręcznego miotacza gazu. Następnie kierującemu założono kajdanki i doprowadzono do komendy. Kierowca nie okazał dowodu rejestracyjnego pojazdu ani obowiązkowego ubezpieczania. Badanie na alkomacie wykazało u 40-latka 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. O dalszym losie pijanego awanturnika zdecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.