Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Stawiał opór przy kontroli

  • Dodano: 2018-03-08 15:00

Policjanci zatrzymali 40-latka, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna od początku chciał się oddalić z miejsca kontroli, tłumacząc że to nie on prowadził. Mundurowi musieli użyć wobec kierującego siły fizycznej i gazu. W organizmie wodzisławianina było 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj, po godzinie 17.00 dyżurny wodzisławskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym poruszającym się ulicą Marklowicką. Na miejsce skierowano patrol prewencji. Na ulicy 26 Marca mundurowi zauważyli podany przy zgłoszeniu pojazd marki vw sirocco. Kierujący widząc radiowóz, szybko oddalił się w kierunku ulicy Matuszczyka. Stróże prawa pojechali za nim a następnie zatrzymali go na osiedlu Dąbrówki.

Kierowca wyszedł z pojazdu i od razu chciał się oddalić do domu, twierdząc że to nie on prowadził, chociaż jechał sam. 40-latek został pouczony o możliwości użycia przez policjantów środków przymusu bezpośredniego, gdy nie będzie stosował się do poleceń. Wobec tego, że mężczyzna w dalszym ciągu usiłował odejść z miejsca kontroli użyto siły fizycznej i ręcznego miotacza gazu. Następnie kierującemu założono kajdanki i doprowadzono do komendy. Kierowca nie okazał dowodu rejestracyjnego pojazdu ani obowiązkowego ubezpieczania. Badanie na alkomacie wykazało u 40-latka 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. O dalszym losie pijanego awanturnika zdecyduje sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również