Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Sprawca kradzieży roweru zatrzymany w pościgu

  • Dodano: 2021-06-18 07:00, aktualizacja: 2021-06-17 19:55

W sobotę w Wodzisławiu Śląskim na osiedlu 1 maja miał miejsce pościg za sprawcą kradzieży roweru, którego zauważył będący po służbie policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

W sobotę w Wodzisławiu Śląskim na osiedlu 1 Maja doszło do kradzieży wartego około 2500 złotych roweru. Sprawca pokonał zabezpieczenia w postaci kłódki, którą rower był chroniony i odjechał na nim. Będący na miejscu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim otrzymali zdjęcia oraz numer seryjny roweru. Obok miejsca zdarzenia przechodził będący po służbie policjant, którego zaciekawiła obecność kolegów z wydziału. Kryminalny, dowiedziawszy się okolicznościach zdarzenia, postanowił pomóc i pieszo przeszukać ulice osiedla. Chwilę później zauważył mężczyznę, poruszającego się na rowerze odpowiadającemu opisowi skradzionego.

33-latek, na okrzyk "Policja, zatrzymaj się”, zaczął uciekać

Kierowca jadącego ulicą Wawrzyńca samochodu, widząc biegnącego za rowerem mężczyznę, zatrzymał się i zapytał co się stało. Wtedy też policjant poinformował, że goni złodzieja uciekającego na skradzionym rowerze. Kierujący bez wahania oświadczył, że pojedzie za nim. W tym czasie policjant poszedł do swojego auta i pojechał w kierunku, w którym uciekał sprawca. Świadkowie pościgu, którzy ruszyli za sprawcą, zajechali mu drogę, na skutek czego mężczyzna porzucił rower i zaczął uciekać w przeciwnym kierunku. W tym momencie zauważył go mundurowy, który tym razem nie dał za wygraną i po krótkim pościgu zatrzymał 33-latka. Odzyskany rower trafił już do swojego właściciela.

Zatrzymanie mogłoby się nie udać, gdyby nie postawa 24-latka, który widząc nietypową sytuację, zatrzymał się i postanowił pomóc policjantowi.

Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna miał już na swoim koncie kilka tego typu przestępstw, a za to zdarzenie grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również