Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Spotkanie z wybitną rebornistką Anną Danielską

  • Dodano: 2023-07-07 08:30, aktualizacja: 2023-07-10 14:37

W najbliższą sobotę, 8 lipca w Pałacu Dietrichsteinów odbędzie się kolejne Spotkanie z Twórcą. Zaproszonym gościem jest wybitna rebornistka - Anna Danelska. Artystka tworzy lalki, które do złudzenia przypominają prawdziwe dzieci.

Od malowania do tworzenia lalek

Anna Danelska z wykształcenia jest oligofrenopedagogiem. Obok miłości do dzieci, niezwykle silna okazała się też miłość do sztuki. Artystka zaczynała od malowania na zamówienie, tworzyła także portrety, grafiki, obrazy olejne i akrylowe. Ilustrowała książki, poradniki i pomoce dydaktyczne. Wreszcie zafascynowało ją tworzenie lalek, do złudzenia przypominających prawdziwe niemowlęta.

Z dbałością o szczegóły

Swoją przygodę rozpoczęła sześć lat temu. Jej dzieci-lalki mają imiona, delikatne pierwsze włoski, indywidualne znamiona, a nawet ślady po szczepieniu. Powstało ich ponad trzysta. Kupują je głównie kolekcjonerzy z całego świata. Jej prace zostały docenione przez grono ekspertów, które zaliczyło ją do 100 najlepszych rebornistek świata.

Podczas sobotniego spotkania, 8 lipca o godz. 17:00 Anna Danelska opowie o tym, jak powstają lalki. Co klienci najchętniej zamawiają i jakie wyzwania stoją jeszcze przed rebornistką. Wstęp wolny.

Spotkanie z twórcą w Muzeum: Anna Danelska/fot. UM Wodzisław Śląski


Źródło: Urząd Miasta Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również