Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

SPIN i Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury nagrodzone na zawodach tanecznych

  • Dodano: 2023-04-26 06:30, aktualizacja: 2023-04-25 20:54

Zespoły taneczne działające w Wodzisławskim Centrum Kultury w ubiegły weekend przywiozły medale z VI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca „School Dance 2023", które odbyły się 22 kwietnia br. w Pawłowicach. Klub Tańca Towarzyskiego SPIN zdobył srebrny medal, a zespół taneczny Miraż złoty, srebrny i brązowy.

Formacja Taneczna Venus Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN na konkursie tanecznym w Pawłowicach zajęła wysokie, drugie miejsce z choreografią „Don't stop me now". Trenerami SPINu są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki, Paulina Adamczak-Fojcik oraz Artur Fojcik.

 - Bardzo się cieszymy z tej nagrody. Tak się znakomicie składa, że to kolejny medal z podium w tym sezonie artystycznym po sukcesach na zawodach w Żorach i Ozimku. Cieszy nas to tym bardziej, że w tym roku KTT SPIN obchodzi 40-lecie swojej działalności. Każdy tego typu sukces jest dla nas miłym prezentem i gratyfikacją za ciężką pracę taneczną i trenerską. Przed nami jeszcze zawody w Pszowie oraz Gala Taneczna MIX, a w czerwcu jubileuszowy koncert - mówi Elżbieta Lasocka, główny trener i choreograf SPIN-u.

To nie koniec sukcesów

Drugim zespołem, który przywiózł ze School Dance medale jest zespół taneczny Miraż. Grupa juniorska zdobyła złoto, grupa dziecięca brąz, a solistka Hanna Łaciok za swój improwizowany taniec w stylu modern przywiozła srebro. Miraż na co dzień jest trenowany przez Lenkę Krčovą, Dominikę Pławną, Evgeniya'ę Makeeva-Wyputę, Marcina Kosta, Izabelę Barską Kaczmarczyk, Annę Cielemęcką, Julię Wolny, Antoninę Nowak, Emilię Krzyształę, Zuzannę Halfar, Zuzannę Wójtowicz.

 - Serdecznie gratuluję zespołom SPIN i Miraż wspaniałych sukcesów. Cieszę się, że zespoły z WCK są doceniane i nagradzane na zawodach i konkursach. To powód do dumy, dlatego też zawsze chwalimy się naszą zdolną młodzieżą i dziećmi. Wielkie podziękowanie kieruję również w stronę trenerów, którzy wspaniale prowadzą nasze grupy - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Już w czerwcu zespół taneczny Miraż oraz Klub Towarzyskiego Tańca SPIN zaprezentuje się wodzisławskiej publiczności podczas swoich koncertów w Wodzisławskim Centrum Kultury.

SPIN i Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury nagrodzone na zawodach tanecznych / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również