Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Sobotnie tańce nad Balatonem: Wodzisławskie BaLatino zaprasza na wyjątkową imprezę!

 • Dodano: 2024-07-09 11:30

W sobotnie popołudnie, 27 lipca na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" będzie królowała gorąca salsa i sensualna bachata! Daj się porwać tańcom latynoamerykańskim w zawodowym stylu. Przed uczestnikami Wodzisławskie BaLatino, czyli najbardziej roztańczona impreza tego lata, którą poprowadzą instruktorzy i animatorzy z Havana Dance Studio & Events.

W sobotę, 27 lipca br. w godz. od 17:30 do 22:00 na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" odbędzie się roztańczone Wodzisławskie BaLatino. Uczestnicy wydarzenia będą mogli rozgościć się w aż czterech specjalnie przygotowanych na tę okazję strefach: latino, chillout, gastronomicznej oraz animacji dla dzieci.

Program strefy latino (17:30-22:00)

 • Zabawa taneczna z DJ'em Asley'em Bell Vives (Kuba),
 • nauka podstawowych kroków Salsy i Bachaty z Havana Dance Studio & Events,
 • Rueda de Casino - salsa kubańska tańczona po kole,
 • animacje zumby z Moha Hamisi (Kenia) i Asley'em Bell Vives (Kuba),
 • impreza taneczna na plaży.

Program strefy animacyjnej (17:30-19:30):

 • Animacje z TEB Edukacja Wodzisław Śląski: gniotki, warkoczyki, skręcanie balonów,
 • animacje z Wyższą Szkołą Biznesu i Nauk o Zdrowiu z Rybnika: brokatowe spraye do włosów, brokatowe tatuaże dla dzieci, malowanie balonów, kolorowanki tematyczne, zabawa z bańkami mydlanymi,
 • warsztaty z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji z Wodzisławia Śląskiego: gra edukacyjna dla dzieci, kolorowanki, zdobienie kubków na wodę, tatuaże dla dzieci,
 • animacje taneczne w strefie latino (okolice podestu) z Havana Dance Studio & Events.

W strefie chillout uczestnicy będą mogli odetchnąć na leżakach przy dobrej muzyce. Dostępny będzie również saturator z wodą przygotowany dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z Wodzisławia Śląskiego.

Natomiast w strefie gastronomicznej uczestnicy będą mogli odpocząć i coś przekąsić.

Havana Dance Studio & Events

Havana Dance Studio to największa szkoła salsy i bachaty w regionie. Na ich zajęcia regularnie uczęszcza ponad 800 osób, tworząc największą ofertę taneczną dla dzieci oraz dorosłych w Rybniku. Havana Dance Studio to także zespół kilkunastu wspaniałych ludzi i instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Właścicielami Studia są Arkadiusz Meps oraz Iwona Forajter. Przez 18 lat ich działalności wyszkolili tysiące kursantów. Szkoła organizuje regularne kursy tańca w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim, zagraniczne wyjazdy taneczne i cyklicznie warsztaty z najlepszymi instruktorami w kraju, dzięki czemu tworzy największą społeczność taneczną. Od lat uczą tańca, ruchu, dobrej zabawy oraz kultury nawiązywania relacji. Więcej o działalności szkoły przeczytacie na stronie Havana Dance Studio [otwiera się w nowym oknie].

Asley Bell Vives Zumba / Cubana Dance

Kubańczyk z krwi i kości. Pochodzi z miasta Cerro w Ciudad De La Havana. Niesamowicie charyzmatyczny, pełen energii instruktor tańca oraz fitnessu. Animator oraz certyfikowany instruktor Zumby. Każde zajęcia z nim to niesamowita dawka endorfin oraz pozytywnej i gorącej energii.

MOHA HAMISI ZUMBA

Certyfikowany Instruktor ZIN Zumba Fitness. Pochodzi z Kenii. Przez wiele lat pracował jako instruktor i animator w kurortach turystycznych. Charyzma i dobra energia nie opuszcza go nawet na sekundę. Do swoich zajęć podchodzi z wielką szczegółowością i starannością. Na co dzień prowadzi zajęcia zumby, step aerobik oraz jogę.

Impreza odbywa się w ramach cyklu „Dziewięć dzielnic, jedno miasto" oraz pierwszej odsłony „Letniego muzykowania".

Organizatorami wydarzenia są miasto Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Centrum", Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim we współpracy oraz wsparciu Havana Dance Studio&Events.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie oraz odwołania imprezy w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych lub innych nieprzewidzianych okoliczności.

Letnie Muzykowanie

Tegoroczny cykl Letniego Muzykowania to trzy muzyczne spotkania, w trzech lokalizacjach z mieście, z aż trzema gatunkami muzycznymi. 

 • sobota, 27 lipca: Wodzisławski BaLatino na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton",
 • sobota, 17 sierpnia: W klimacie PRL - koncert zespołu Kurc Band w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza",
 • niedziela, 25 sierpnia: "Letnie Muzykowanie w Parku Zamkowym" - koncert zespołu Blueset.
Sobotnie tańce nad Balatonem: Wodzisławskie BaLatino zaprasza na wyjątkową imprezę!

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Wodzisław Śląski / fot. pixabay, UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również