Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Śmiertelny wypadek kierowcy jednośladu - wyjaśnienia sprawy przez policje

  • Dodano: 2024-04-30 10:15

Wodzisławscy, policjanci pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku motocyklisty. Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim.  Mundurowi apelują o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości.

Tragiczny finał zdarzenia 

29 kwietnia po 17.00 wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Czarnieckiego. 

Mundurowi, wykonując na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora, wstępnie ustalili, że 25-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego kierujący motocyklem yamaha, jadąc ulicą Czarnieckiego od strony ulicy Jastrzębskiej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W konsekwencji utracił panowanie nad motocyklem i zjechał na pobocze, gdzie z dużą siłą uderzył w ogrodzenie i przepusty drogowe. W wyniku odniesionych obrażeń, motocyklista zmarł. Jak się okazało, nie miał on uprawnień do kierowania motocyklem.

Wodzisławscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, będą wyjaśniali okoliczności tego tragicznego wypadku.

Kierowco zachowuj się odpowiedzialnie na drogach 

Policja apeluje do kierowców o odpowiedzialność i rozsądek, a przede wszystkim o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości! Pamiętajmy też, że prowadzenie każdego rodzaju pojazdu wymaga doświadczenia, które nabywa się również podczas szkolenia i zdobywania odpowiednich uprawnień. Wszyscy dbajmy o bezpieczeństwo na drogach. Szczególnie teraz, kiedy trwa długi weekend majowy.

Niech bezpieczne drogi będą naszym wspólnym celem.

Śmiertelny wypadek kierowcy jednośladu- wyjaśnienia sprawy przez policje/ fot. KMP Wodzisław


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również