Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Skorzystaj ze stacji naprawczej na Baszcie w Wodzisławiu Śląskim!

  • Dodano: 2023-04-14 07:30, aktualizacja: 2023-04-14 07:38

Przy Baszcie Rycerskiej dla wszystkich osób odwiedzających ten wodzisławski zabytek, dostępna jest stacja naprawcza, która umożliwia bezpłatne zreperowanie roweru, hulajnogi czy deskorolki.

Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na szybką reakcję w razie niespodziewanej awarii. Urządzenie pojawiło się na Grodzisku w ramach zadania pn. „Rowerowa Pierwsza Pomoc - plenerowe stacje naprawcze w każdej gminie Subregionu Zachodniego”.

Podczas III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego wyłoniono zadania do realizacji na rok 2022. Wśród nich znalazł się projekt obywatelski pn. „Rowerowa Pierwsza Pomoc - plenerowe stacje naprawcze w każdej gminie Subregionu Zachodniego”, który w życie wciela Związek Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku. Celem projektu jest ulokowanie na terenie Krainy Górnej Odry - 30 samoobsługowych stacji naprawczych dla rowerów.

Co możesz zrobić w stacji naprawczej?

Stacja naprawcza pozwala na samodzielne pompowanie opon, ponadto zawiera niezbędne narzędzia do naprawy. Konstrukcja urządzenia pozwala, w razie niespodziewanych awarii na umieszczenie roweru na wsporniku. Stacja wyposażona jest w szynę z gwintami, pompkę z wężykiem i adapterem na wszystkie rodzaje zaworów rowerowych, łyżkę do opon, zestaw imbusów w rękojeści, klucze i wkrętaki.

Przypominamy, że jest to już druga taka stacja naprawcza w naszym mieście. Pierwsza znajduje się w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Skorzystaj ze stacji naprawczej na Baszcie w Wodzisławiu Śląskim! / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również