Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Przygotowania do Akcji Zima w Wodzisławiu Śląskim. Co zostanie przygotowane?

  • Dodano: 2023-11-15 12:45

Zbliża się sezon zimowy. Możemy spodziewać się dni z ujemną temperaturą oraz opadami, które mogą utrudniać bezpieczne przemieszczanie się samochodami. Miasto jest przygotowane na tegoroczną Akcję Zima. Zarząd Dróg Miejskich dokonał przeglądu i napraw sprzętu niezbędnego do prowadzenia wspomnianej akcji, który jest w ich dyspozycji.

Przygotowania do Akcji Zima

Zarząd Dróg Miejskich dokonał przeglądu i napraw sprzętu niezbędnego do prowadzenia Akcji Zima, który jest w ich dyspozycji. Zaangażowane zostaną dwa samochody ciężarowe z solarką i pługiem, jedna koparko-ładowarka, jeden ciągnik marki TYM z solarką i pługiem oraz samochód ciężarowy wyposażony w pług. W Akcji Zima będzie brało udział ok. 20 pracowników wspomnianej jednostki. W celu zapewnienia ciągłości odśnieżania dróg zatrudnionych zostało 6 podwykonawców, którzy dysponują jedenastoma jednostkami sprzętowymi wyposażonymi w pługi i rozrzutniki soli.

W ramach przygotowań do Akcji Zima ZDM zaplanowano rozstawienie w mieście 44 pojemników z mieszanką soli i piasku do zabezpieczenia chodników, schodów, kładek i przejść w miejscach newralgicznych na głównych ciągach pieszo-jezdnych, będących w zarządzie miasta.

Do zwalczania śliskości nawierzchni miasto dysponuje 128 tonami soli drogowej oraz 120 tonami piasku. Ponadto w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego ZDM dodatkowo kupił 250 ton soli, która będzie sukcesywnie dostarczana do siedziby miejskiej jednostki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również