Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Przebudowa ulic Leszka i Mieszka na liście do dofinansowania

  • Dodano: 2020-11-18 13:45

Przebudowa i remont ulic Leszka i Mieszka w Wodzisławiu Śląskim - ta inwestycja znalazła się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Zgłoszone przez miasto do FDS zadanie zostało oszacowane na ponad 1,97 miliona złotych.

Nawierzchnia wskazanych dróg jest mocno wyeksploatowana i zdeformowana. Jezdnia oraz chodniki mają liczne spękania. Planowany do rozpoczęcia w przyszłym roku remont ma objąć między innymi wymianę nawierzchni bitumicznej na jezdni, skrzyżowaniach i wybranych zjazdach ulicznych.

Poprzez przebudowę ulic Leszka i Mieszka nastąpią poprawa infrastruktury drogowej, zwiększenie bezpieczeństwa, komfortu, wygody i sprawnej komunikacji użytkowników ruchu, poprawa estetyki i zagospodarowania terenu przy minimalnej ingerencji w środowisko naturalne, poprawa prędkości, płynności i sprawności ruchu. Modernizacja uatrakcyjni strefę inwestycyjną, łatwiejszy dojazd wesprze rozwój biznesu.

Fundusz Dróg Samorządowych to instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez samorządy. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

O tym, że przebudowa i remont wodzisławskich ulic znalazły się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowana ze środków FDS, poinformował Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Oceny wniosków o dofinansowanie, mając na celu między innymi poprawę jakości życia mieszkańców, dokonała komisja złożona z członków powołanych przez wojewodę. Środki z Funduszu, dzięki którym możliwa będzie inwestycja w Wodzisławiu Śląskim, mogą zostać udzielone po zatwierdzeniu listy zadań przez prezesa Rady Ministrów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.