Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Powstanie kolejna zielona pracowania. Wodzisławska podstawówka wygrała konkurs

  • Dodano: 2024-05-10 09:30

Już niebawem w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Wodzisławiu Śląskim powstanie eko-pracownia. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął właśnie konkurs pn. "Zielona Pracownia '2024". Miejska placówka oświatowa otrzyma na ten cel dotację w wysokości 48 tys. zł.

Zielona Pracownia 2024

70 nowych Zielonych Pracowni powstanie w placówkach oświatowych województwa śląskiego dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. To efekt rozstrzygniętego konkursu pn. Zielona Pracownia '2024. Na konkurs wpłynęło 148 wniosków. Łączna suma dofinansowania wszystkich pracowni wynosi prawie 3,5 mln zł.

Nowe miejsce dla uczniów

Celem konkursu jest utworzenie szkolnych ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. W konkursie mogły wziąć udział placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym te, nagrodzone we wcześniejszym konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2024”. Maksymalna kwota dotacji to 48 tys. zł. I właśnie taką kwotę przyznano Szkole Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. Poniżej można zapoznać się z projektem wodzisławskiej zielonej pracowni.

Powstanie kolejna zielona pracowania. Wodzisławska podstawówka wygrała konkurs/ fot. UM Wodzisław


Źródło: UM Wodzisław/ Aneta Krawel

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również