Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Powiatowy Festiwal Kultury 18 czerwca

  • Dodano: 2019-06-13 12:15

Już niedługo, we wtorek, 18 czerwca na Rynku w godzinach 11.00-19.00 odbędzie się Powiatowy Festiwal Kultury, organizowany przez Starostwo Powiatowe z ośrodkami kultury z terenu całego powiatu.

Przed nami wyjątkowa impreza, barwne, roztańczone i rozśpiewane widowisko. Festiwal będzie okazją do ciekawego spędzenia czasu i wspólnej zabawy. Na dużej scenie wystąpi kilkanaście formacji tanecznych i wokalnych. Wśród nich znajdą się tak znane grupy jak np. mażoretki „Fenix” z Radlina (na niedawnych Mistrzostwach Polski Mażoretek tancerki z radlińskiego zespołu „Fenix” zdobyły łącznie 15 medali!). Wystąpi także mająca już ponad 20-letnią tradycję „Formacja Taneczna Tornado” i nieco młodszy zespół taneczny „Dynamic Team” z Pszowa, zaprezentuje się „Eksplozja” z Rydułtów, zaśpiewa zespół wokalny „Adagio” z Mszany, do wspólnej aktywności zachęci też „Teatr Tańca Memento” z Wodzisławia Śląskiego.

A to tylko drobna część przygotowanych atrakcji

Na scenie, już po południu, z rockowym brzmieniem zaprezentuje się zespół „Optymalni” z Marklowic, a na zakończenie festiwalu zagra „Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana” pod dyrekcją Aleksandra Knury.

Oprócz sceny głównej, która będzie wyspą „Muzyczno-taneczną”, na festiwalową publiczność czekać będą także inne wyspy tematyczne: „Książki i teatru” - tam oprócz propozycji ciekawej lektury, zagadek i rebusów literackich, gier i zabaw, można będzie zapoznać się z rekwizytami teatralnymi, a nawet przebrać się w prawdziwe teatralne kostiumy. Najmłodsi poznają tajniki wykonywania kukiełek i sami będą je mogli zrobić pod okiem instruktora. Kolejna wyspa, wyspa „Wernisaży”, to wystawy fotografii, obrazów, grafiki i rzeźby. Wyspa „Artystyczno-regionalna” to propozycja udziału w warsztatach tworzenia witraży, ceramiki, dekupażu, rękodzieła i haftu.

Wszystkiego, co będzie się działo na wodzisławskim Rynku 18 czerwca, wymienić się nie da

Malowanie twarzy, bańki mydlane, malowanie kredą, zabawy z chustą - to także czeka na Was na Festiwalu. Dla dbających o figurę serwowane będą koktajle fit, przygotowywane na miejscu z ekologicznych produktów. Wszystkie atrakcje, łącznie z degustacjami, będą bezpłatne.

Przypomnijmy. Celem i ideą Festiwalu jest prezentacja potencjału i oferty oraz promowanie różnorodności ośrodków kultury z terenu powiatu wodzisławskiego w atmosferze wspólnej zabawy. Zapraszamy

Powiatowy Festiwal Kultury 18 czerwca

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również