Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Policja znalazła 2 ciała w powiecie wodzisławskim. Aresztowano 46-latka! [WIDEO]

  • Dodano: 2023-10-10 13:00

Ścisła współpraca policjantów z wodzisławskiego garnizonu oraz kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach doprowadziła do szybkiego zatrzymania sprawcy zabójstwa dwóch osób. 46-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego usłyszał prokuratorski zarzut i został tymczasowo aresztowany. Szczegóły tego zdarzenia wyjaśni prowadzone śledztwo.

Zabójstwo maczetą w powiecie wodzisławskim

W piątek tuż przed 7.00 radlińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu w jednym z mieszkań na terenie powiatu wodzisławskiego ciał dwóch osób. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą, technika kryminalistyki oraz kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Śledczy na miejscu ustalili, że doszło do zabójstwa dwóch osób przy użyciu najprawdopodobniej maczety.

Już w niecałe dwie godziny od otrzymania zgłoszenia, policjanci zatrzymali do tej sprawy dwie osoby. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z zatrzymanych mężczyzn zarzutu zabójstwa 60-letniej kobiety oraz 53-letniego mężczyzny

46-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego usłyszał prokuratorski zarzut. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet dożywotniego więzienia.  Drugi z zatrzymanych mężczyzn złożył natomiast wyjaśnienia i został zwolniony.

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia ma za zadanie wyjaśnić prokuratorskie śledztwo.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również