Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Oszustwo wielkich rozmiarów. Wyłudziła ponad 300 tysięcy złotych

  • Dodano: 2022-03-07 07:00, aktualizacja: 2022-03-06 11:58

Właśnie zakończyło się śledztwo prowadzone przez wodzisławskich śledczych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim w sprawie oszustwa wielkich rozmiarów.

Śledztwo prowadzone było przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wodzisławskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim. Pod koniec lutego do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 51-letniej mieszkance Wodzisławia Śląskiego. Oskarżona starając się o subwencję finansową w ramach Programu 2.0, złożyła fałszywe oświadczenie o tym, że w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej nie naruszyła ograniczeń, nakazów i zakazów ustanowionych w związku z epidemią.

Poświadczając nieprawdę co do okoliczności o istotnym znaczeniu dla uzyskania wsparcia finansowego, wprowadziła w błąd Polski Fundusz Rozwoju w Warszawie i wyłudziła nienależną jej pomoc finansową w kwocie prawie 335 000 złotych. Dopuściła się tym samym oszustwa wielkich rozmiarów. Policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i naprawienia szkody mienie o łącznej wartości 310 tysięcy złotych. 51-latce grozi 10 lat więzienia. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również