Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Oświetlenie w mieście do wymiany

  • Dodano: 2021-07-19 07:00, aktualizacja: 2021-07-19 07:17

Duża zmiana, jeśli idzie o oświetlenie w mieście. 297 opraw sodowych jest wymienianych właśnie na oprawy LED wraz z częściową wymianą słupów i systemem sterowania oświetleniem.

Gdzie dokładnie dotychczasowe oświetlenie zostanie zastąpione ekologicznym i efektywniejszym?

W Parku Miejskim, na Nowym Mieście - ulice Rybnicka, Marklowicka, osiedle XXX-lecia (ulice Leszka i Przemysława), na Starym Mieście - obok Wodzisławskiego Centrum Kultury, na ulicach Małej, Stromej, Ofiar Oświęcimskich, Daszyńskiego, Ogrodowej i Cmentarzu przy ulicy Bogumińskiej.

Cele projektu?

Przede wszystkim poprawa efektywności energetycznej w Wodzisławiu Śląskim poprzez uzyskanie oszczędności energii i ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. 

Projekt “Efektywne zarządzanie energią - wymiana opraw oświetleniowych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego” dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach RPO WSL 2014-2020, poddziałanie 4.5.2. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie - RIT. Kwota dofinansowania tego wartego blisko 2 mln zł projektu to 1,33 mln zł (według pierwotnych umów). To oznacza ponad 77-proc. wsparcie ze środków zewnętrznych.

Projekt ma zakończyć się na jesieni br.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.