Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Odpowiednia reakcja przyniosła efekty. Straszy mężczyzna otrzymał pomoc

  • Dodano: 2022-11-18 07:00, aktualizacja: 2022-11-17 19:37

Przedwczoraj, tuż po godzinie 18. wodzisławska Policja została poinformowana o mężczyźnie, który prawdopodobnie jest narażony na wyziębienie organizmu z uwagi na opady deszczu i niską temperaturę powietrza.

Dobre serce w trudnych czasach

Policjanci we wskazanym przez zgłaszającą miejscu napotkali mężczyznę, który był przemoczony, zziębnięty i nie miał gdzie się podziać. Mężczyzna przyjął zaproponowaną przez stróży prawa pomoc i został przewieziony do wodzisławskiej ogrzewalni. Tam 72-latek otrzymał schronienie i ciepły posiłek. Być może, dzięki właściwej reakcji zgłaszającej, nie doszło do tragedii.

Wodzisławska Policja apeluje, bądźmy czujni, ponieważ każdy z nas może pomóc ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, a zwłaszcza, kiedy nie mają gdzie przenocować. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku listopada działa specjalna infolinia dla bezdomnych - pod numerem 987, przez całą dobę można uzyskać informację na temat placówek na terenie Śląska udzielających pomocy osobom pozbawionym dachu nad głową. Nie bądźmy obojętni na los innych. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również