Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nocna awantura zakończona mandatem

  • Dodano: 2023-12-22 13:45

W nocy 20 grudnia policjanci zostali wezwani do mieszkania, w którym miała trwać głośna awantura. Jak się okazało, właściciel mieszkania i jego goście urządzili sobie zakrapianą alkoholem imprezę, podczas której, pomiędzy jej uczestnikami doszło do awantury. Impreza została przez mundurowych zakończona, a właściciel mieszkania został ukarany mandatem.

Awantura przy Piastowskiej

Tuż przed godziną 1 wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze, do której miało dojść w jednym z mieszkań przy ulicy Piastowskiej w Wodzisławiu Śląskim. Dochodzące z mieszkania krzyki zakłócały spoczynek nocny sąsiadom. Mundurowi na miejscu potwierdzili to zgłoszenie, z mieszkania dochodziły odgłosy ostrej wymiany zdań. Stróże prawa w mieszkaniu zastali właściciela oraz jego dwoje gości. Uczestnicy trwającej libacji alkoholowej twierdzili, że tylko delikatnie się posprzeczali. Za zakłócanie spoczynku nocnego policjanci ukarali właściciela mieszkania, mandat karny wyniósł 500 złotych.

Hałasowanie nie popłaca

Kwestię hałasowania w nocy reguluje art. 51 Kodeksu Wykroczeń. Stanowi on, iż karze podlega osoba, która „krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocnyŚ”. Jednym z warunków karalności np. spoczynku nocnego są godziny 22.00-6.00.

Każda interwencja dotycząca zakłócenia ciszy nocnej może zakończyć się postępowaniem mandatowym lub skierowaniem wniosku do sadu, który za to wykroczenie może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Szanuj spokój innych

Pamiętajmy, że za ścianą naszego mieszkania są inni ludzie, nasi sąsiedzi, którzy mogą być chorzy, chcą odetchnąć po ciężkiej pracy, po szkole albo są rodzicami małego dziecka, które w końcu usnęło po długotrwałym noszeniu na rękach. Szanujmy się nawzajem, aby nie doprowadzać do sąsiedzkich konfliktów. Czasami wystarczy zamknąć okno, ściszyć trochę muzykę czy poprosić biesiadników o zachowywanie się ciszej. Jeżeli planujemy imprezę lub dłuższy remont, wówczas najlepiej uprzedzić sąsiadów o takiej sytuacji. Dobrym rozwiązaniem będzie np. umieszczenie stosownego ogłoszenia, to coraz częściej praktykowany sposób informowania współlokatorów o ewentualnych hałasach. Jednak należy pamiętać, że umieszczenie ogłoszenia nie zwalnia nas z odpowiedzialności za zakłócenie ciszy nocnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również