Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Konkurs fotograficzny w WCK rozstrzygnięty

  • Dodano: 2020-09-29 06:30, aktualizacja: 2020-09-28 23:07

Piętnaście prac, pięciu autorów i zacny oceniający. Tak podsumować można konkurs, do udziału w którym pasjonatów fotografii dokumentalnej zaprosiło Wodzisławskie Centrum Kultury.

Laureatem został Damian Szewczyk. Przyznano też wyróżnienie.

Tematem wiodącym konkursu był "Człowiek w przestrzeni Wodzisławia Śląskiego". Nadesłanym pracom z uwagą przyjrzał się ceniony fotograf dokumentalista – Mariusz Forecki, którego znakomita publikacja "Mechanizm" była nagrodą główną w konkursie. Otrzyma ją Damian Szewczyk, doceniony za cykl trzech fotografii, ciekawych pod względem techniki wykonania i artystycznego zamysłu. Do laureata powędruje też publikacja wydana przez Pix.hause. W konkursie wyróżnione zostały prace Justyny Śledzińskiej, która otrzyma dwie publikacje wydawnictwa Pix.hause.

- Prace laureata Damiana Szewczyka zasługują na uwagę za świetne wzmocnienie wrażenia deszczowej aury poprzez użycie odpowiedniej techniki. Z kolei fotografie Justyny Śledzińskiej za zarejestrowanie codzienności związanej z covidem w symboliczny, nieszablonowy sposób – podkreśla Mariusz Forecki, fotograf

Warto nadmienić, że temat konkursu nawiązywał do myśli przewodniej II Festiwalu dokumentu "Optyka wymienna", który transmitowany był online z WCK. Wszystkie prace opublikowane zostaną na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl, w mediach społecznościowych WCK, zaś zwycięski obraz doczeka się także publikacji w wersji drukowanej "Gazety Wodzisławskiej".

- Gratuluję wszystkim uczestnikom naszego konkursu, a szczególnie jego zwycięzcom. Ocena jury pracującego pod fachowym okiem mistrza obiektywu, Mariusza Foreckiego, jest bez wątpienia ogromną wartością dodaną do konkursowych nagród - dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również