Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Konkurs fotograficzny w WCK rozstrzygnięty

  • Dodano: 2020-09-29 06:30, aktualizacja: 2020-09-28 23:07

Piętnaście prac, pięciu autorów i zacny oceniający. Tak podsumować można konkurs, do udziału w którym pasjonatów fotografii dokumentalnej zaprosiło Wodzisławskie Centrum Kultury.

Laureatem został Damian Szewczyk. Przyznano też wyróżnienie.

Tematem wiodącym konkursu był "Człowiek w przestrzeni Wodzisławia Śląskiego". Nadesłanym pracom z uwagą przyjrzał się ceniony fotograf dokumentalista – Mariusz Forecki, którego znakomita publikacja "Mechanizm" była nagrodą główną w konkursie. Otrzyma ją Damian Szewczyk, doceniony za cykl trzech fotografii, ciekawych pod względem techniki wykonania i artystycznego zamysłu. Do laureata powędruje też publikacja wydana przez Pix.hause. W konkursie wyróżnione zostały prace Justyny Śledzińskiej, która otrzyma dwie publikacje wydawnictwa Pix.hause.

- Prace laureata Damiana Szewczyka zasługują na uwagę za świetne wzmocnienie wrażenia deszczowej aury poprzez użycie odpowiedniej techniki. Z kolei fotografie Justyny Śledzińskiej za zarejestrowanie codzienności związanej z covidem w symboliczny, nieszablonowy sposób – podkreśla Mariusz Forecki, fotograf

Warto nadmienić, że temat konkursu nawiązywał do myśli przewodniej II Festiwalu dokumentu "Optyka wymienna", który transmitowany był online z WCK. Wszystkie prace opublikowane zostaną na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl, w mediach społecznościowych WCK, zaś zwycięski obraz doczeka się także publikacji w wersji drukowanej "Gazety Wodzisławskiej".

- Gratuluję wszystkim uczestnikom naszego konkursu, a szczególnie jego zwycięzcom. Ocena jury pracującego pod fachowym okiem mistrza obiektywu, Mariusza Foreckiego, jest bez wątpienia ogromną wartością dodaną do konkursowych nagród - dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.