Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Kolizja z promilami w tle

  • Dodano: 2018-05-28 11:15

Wczoraj, kierowca mitsubishi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w hydrant i dachował. O własnych siłach wyszedł z pojazdu i udał się pieszo do domu. Policjanci ustalili właściciela samochodu i zastali go w miejscu zamieszkania. W organizmie 19-latka były prawie dwa promile alkoholu.

Wczoraj o godzinie 6.15 policjanci z drogówki zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego przy ulicy Kolejowej w Gorzycach. Na miejscu zastano patrol z komisariatu w Gorzycach, który zabezpieczał przewrócony pojazd. W samochodzie nikogo nie było. Mundurowi szybko ustalili właściciela pojazdu i pojechali do jego miejsca zamieszkania. Zastali tam 19-latka, który oświadczył że jechał ulicą Kolejową w stronę Raciborskiej. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze gdzie uderzył w hydrant a następnie dachował. Kierowca tłumaczył się, że był w szoku, dlatego oddalił się z miejsca zdarzenia i poszedł do domu. Policjanci przebadali go na alkomacie. W organizmie 19-latka były prawie dwa promile alkoholu. Młody kierowca stracił już prawo jazdy. Za prowadzanie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

To nie jedyny pijany kierowca zatrzymany przez wodzisławskich policjantów w czasie minionego weekendu. Również wczoraj o 18.50 na ulicy Jastrzębskiej zatrzymano do kontroli kierowcę opla vectry. 52-latek "wydmuchał" dwa promile alkoholu. W piątek, po godzinie 15.00 w Połomii na ulicy Centralnej policjanci kontrolowali kierującego motorowerem. W organizmie 35-latka było pół promila alkoholu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.