Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Kolejne udogodnienia na Trzech Wzgórzach

  • Dodano: 2024-04-08 10:45

Street Workout Park i tory rowerowe do pumptrack, slopstyle i dirty, już niebawem zostaną oddane do użytku i będą nową atrakcją w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Miasto podejmuje szereg działań, aby jeszcze bardziej urozmaicić to miejsce. Trzeba dodać, że trwają również prace na wybiegu dla psów, który już zmienił swoją lokalizację, na dogodniejszą dla pupili.

Wybieg dla psów w nowej lokalizacji

Wybieg dla psów, który znajdował się w pobliżu zabudowy kontenerowej w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza", został przeniesiony w inne, bardziej ustronne miejsce. Mowa o terenie w okolicach oczka wodnego, które znajduje się w tylnej części parku. Decyzja ta jest podyktowana dobrem zwierząt. W centralnej części Rodzinnego Parku Rozrywki odbywają się wydarzenia kulturalne i sportowe, którym często towarzyszy gwar. W nowym miejscu psy będą mogły oddać się zabawie w ciszy i spokoju.

Nowy wybieg będzie składał się z dwóch części. Pierwszej, w której psiaki będą mogły się wybiegać. Drugiej, w której znajdzie się tor przeszkód.

Tory rowerowe i Street Workout Park

Prace trwają również na torze rowerowym typu "slopstyle". Czym jest slopestyle? To widowiskowa dyscyplina, która w dużej mierze inspirowana jest jazdą dirt i BMX. Polega m.in. na wykonywaniu figuracji na wybojach, drewnianych modułach lub elementach miejskich w zależności od terenu, po którym jeździ zawodnik.

Z kolei Street Workout Park to przestrzeń, w której będzie można uprawiać kalistenikę, czyli trening siłowy oparty na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała. Jak informuje MOSiR "CENTRUM", obecnie trwają prace nad utwardzeniem ścieżek i betonowanie słupków, by zapewnić stabilność i bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników.

Te nowe miejsca nie tylko będą promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, ale także przyczynią się do integracji mieszkańców naszego regionu.

Co więcej?

To niejedyne zmiany, które nastąpią w Rodzinnym Parku Rozrywki w 2024 r. MOSiR "CENTRUM" zaplanował modernizację kontenerowców, a także wymianę nawierzchni boisk, które uległy uszkodzeniu na skutek intensywnej eksploatacji przez miłośników sportów. Ponadto fani modeli zdalnie sterowanych będą mogli cieszyć się sprawnymi torami crossowymi, ponieważ i one zostaną naprawione i ulepszone.

W trzecim kwartale roku najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli korzystać w Rodzinnym Parku Rozrywki z rozbudowanego placu zabaw, dzięki czemu dzieci jeszcze aktywniej będą mogły spędzać czas na świeżym powietrzu. Z kolei w czwartym nastąpi budowa przyłącza pod lodowisko.

Inwestycje te nie tylko zmodernizują istniejące obiekty, ale także wprowadzą nowe atrakcje, podnosząc ogólny poziom użyteczności i zadowolenia lokalnej społeczności.

Kolejne zadania inwestycyjne

Wykaz zadań inwestycyjnych, które MOSiR "CENTRUM" zaplanował do realizacji w tym roku w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza":

II kwartał roku

  • modernizacja zespołu kontenerowców na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza",
  • wykonanie projektu odwodnienia oraz modernizacji amfiteatru na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza",
  • wykonanie toru rowerowego (główny) typu "slopstyle".

III kwartał roku

  • modernizacja toru crossowego modeli zdalnie sterowanych na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza",
  • rozbudowa placu zabaw na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza",
  • plan rozwoju Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

IV kwartał roku

  • wymiana nawierzchni poliuretanowej na boisku do gier różnych,
  • budowa przyłącza pod lodowisko na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również