Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Każdy z nas może zapobiec tragedii na drodze

  • Dodano: 2018-02-19 08:15, aktualizacja: 2018-02-17 09:42

Grzywna, kara ograniczenia wolności lub pobyt w więzieniu, zakaz prowadzenia pojazdów, a także co najmniej 5 tys. świadczenie pieniężne to wszystko co może spotkać nietrzeźwego kierowcę, który wyruszy na drogę.

Cena jaką może zapłacić za swą bezmyślność może być jednak jeszcze większa...

"Piłeś? Nie jedź!", "Zachowaj trzeźwy umysł", "Pijani kierowcy wiozą śmierć!" to niektóre z haseł kampanii społecznych adresowanych do wszystkich, którzy podejmują wysoce ryzykowne zachowania i po przysłowiowym "jednym głębszym" decydują się wsiąść za kierownicę.

Choć policjanci codziennie eliminują z ruchu rzesze pijanych kierowców, to statystyki wskazują na to, że problem nadal istnieje.

Scenariusz jednak nie zawsze jest tak optymistyczny. W 2016 roku pijani kierowcy spowodowali ponad 1 600 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 221 osób, a rannych zostało 2 100. Dlatego też policjanci wciąż apelują o zdrowy rozsądek i to nie tylko do samych kierowców, ale i wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób mogą zapobiec tragedii na drodze. Jeśli zatem ktokolwiek widzi, że nietrzeźwa osoba próbuje wsiąść za kierownicę nie powinien do tego dopuścić. To samo dotyczy sytuacji, gdy już na drodze widzimy kierowcę jadącego "wężykiem". Pamiętajmy, że właściwa w reakcja w obu przypadkach może przecież uratować ludzkie życie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również